Lifestyle
LIFESTYLE

Przestrzeń publiczna na Poznań Design Days

  • Komentarze

III Forum Przestrzenie Miejskie

III Forum Przestrzenie Miejskie, 2016

Fot: materiały prasowe Forum

III Forum Przestrzenie Miejskie zorganizowane pod hasłem Przestrzeń miejska – nowe oczekiwania dotyczyć będzie m.in. problemu miasta wielokulturowego w Polsce

Współczesny design w Poznaniu

Podczas Poznań Design Days 2016 w poznańskim Centrum Kultury Zamek odbędzie się trzecia edycja konferencji Forum Przestrzenie Miejskie. W trakcie całodniowego spotkania odbędzie się przeszło trzydzieści prezentacji dotyczących różnych aspektów funkcjonowania miasta. W programie wydzielono trzy panele tematyczne. Pierwsza sesja poświęcona jest wyzwaniom, z którymi zmierzyć się muszą urbaniści, samorządy i instytucje zaangażowane w tworzenie przestrzeni miejskich. W drugiej części zebrano przekrojowe referaty dotyczące rozwoju miast, część trzecia dotyczy partycypacji społecznej i mechanizmów społeczeństwa obywatelskiego.

To ogólne hasła. Jeśli idzie o szczegóły, zaproszeni do udziału w konferencji specjaliści mówić będą m.in. o potrzebie dostosowania przestrzeni miejskiej do wymagań osób starszych – to poważny problem, wymagający zmian np. w transporcie publicznym, systemie oznaczeń miejskich czy choćby dostosowaniu budynków.  Na III Forum będzie też mowa o najmłodszych i roli multisensorycznych miejsc zabawy i wypoczynku. Inne poruszane kwestie to problematyka miasta wielokulturowego w polskich warunkach, różnego rodzaju zanieczyszczeń (w tym światłem i hałasem), kształtowaniu przestrzeni w kontekście braku miejsc parkingowych.

III Forum Przestrzenie Miejskie. Przestrzeń miejska – nowe oczekiwania
12 maja 2016, 9.00-18.00
 Centrum Kultury Zamek,  ul. św. Marcin 80/82
Więcej informacji i rejestracja: www.forumprzestrzeniemiejskie.pl


Zaproszenie - III Forum Przestrzenie Miejskie

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: materiały prasowe Forum
Data publikacji: 21.03.2016 11:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.