archirama.pl

Ściegi Ręczne vol. 6: polskie targi mody i dizajnu

Targi mody i dizajnu to hit i prawdziwa gratka dla łowców przedmiotów i poszukiwaczy oryginalnej mody (a nie masówki), którzy chcą się wyróżnić w tłumie i modnie wyrazić swoją osobowość. Przeglądy kolekcji młodych projektantów, których prac nie można kupić w centrach handlowych (i całe szczęście), wkradają się powoli na ulice polskich miast i zaczynają mnożyć się jak króliki na wiosnę. Przedstawiamy Ściegi Ręczne, czyli jedną z tego typu imprez, która już we wrześniu ponownie zagości w stolicy!

Ściegi Ręczne vol. 6: polskie targi mody i dizajnu

Alelale. Alelale powstały z tęsknoty za dzieciństwem i zapomnianymi marzeniami. Te miękkie stwory szyte są ze szmatek, guzików, wstążek i sporego kawałka serca projektantki. Tworzone z myślą o dzieciakach w każdym wieku, nawet (a może przede wszystkim…) tych całkiem dorosłych. Alelale brały udział w wystawach: Wystawa Zabawek „Alezabawki!“ w Muzeum Narodowym (czerwiec2008), Gdynia Design Days (lipiec2008 i 2009), Festiwal Designu w Łodzi (październik 2009)

Fot: alelaleispolka.blogspot.com

Ściegi Ręczne to targi dedykowane dobrze zaprojektowanym przedmiotom. We wrześniu odbędzie się już 6. edycja imprezy. Ostatnio  czyli w czerwcu  było  bardzo plenerowo, bo młodzi designerzy rozlokowali swoje stoiska i wieszaki z ciuchowymi propozycjami na rynku warszawskiego Mariensztatu. Ciekawe co teraz wymyślą organizatorzy.

Podczas ostatniej edycji swoje prace zaprezentowało prawie 30 autorów. Było z czego wybierać - nie sposób opisać ani nawet wymienić wszystkich, ale zapraszamy do naszej galerii.

Zakochaliśmy się w propozycjach od Green Establishment, w których elegancja łączy się z uliczną nonszalancją tworząc unikatowy wschodni look i w przedmiotach od Pan tu nie stał, w których estetyka PRL-u łączy się ze współczesnym dizajnem. Ale też w bluzkach i t-shirtach od Justin ILoveyou.

Chyba jednak przede wszystkim zwróciły uwagę kreatywne nowości – bluzy i t-shirty ze świetną grafiką sygnowane przez Black Dots, propozycja od marki Bajki jak z bajki, czyli wiklinowe, obszywane kosze rowerowe, do których można doszyć na zamówienie identyczne pokrycie siodełka. Biżuteria z elektronicznych podzespołów i zabawne radia w drewnianych obudowach w oldschoolowym dizajnie od Spoko Studio czy recyclingowe torby i torebki z gumy pochodzącej z samochodowych opon (ponoć już po kilku dniach używania przestają nieprzyjemnie pachnieć) od Ecomaterii.

A także – oczywiście Boska’s Teddies, czyli cudowne miśki w zestawach do samodzielnego wykończenia i zszycia (o zabawnej nazwie „Wykończ Misia, czyli zrób to sam”).

Młodzi projektanci nie prowadzą jeszcze własnych sklepów, dlatego taka impreza jest jedną z niewielu szans na bezpośredni kontakt z nimi – to coś nie tylko dla fanów bezpośrednich zakupów u projektanta, ale unikalna okazja dopasowania projektów do swoich wymogów lub zamówienia czegoś specjalnie dla siebie.

Mamy nadzieję, że moda, dobre towarzystwo, kawa, ciastka i muzyka, a przy tym bezpłatny, profesjonalny makijaż, wykonany kosmetykami od Mary Key znowu przyciągną tłumy. Kolejne Ściegi Ręczne już 24 września. Ostatnio był Mariensztat. Gdzie tym razem szukamy Ściegów? Miejsce podobno zacne, ale więcej szczegółów wkrótce u organizatora. Do zobaczenia!

Autor: Redakcja
Zdjęcia: funbec.eu, bajki jak z bajki / facebook.com, boskasteddies.com, spoko studio / facebook.com, gestablishment.com, pantuniestal.com, designwars.pl, alelaleispolka.blogspot.com, sciegireczne.wordpress.pl, dekornik.pl
Data publikacji: 17.08.2011 23:18

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!