archirama.pl

Spacery z architekturą Warszawy: Grochów

W kolejnym spotkaniu z cyklu Butem po Wawie: współczesna i dawna architektura Warszawy, historia i dawne tajemnice. Tym razem Grochów i okolice placu Szembeka

Architektura Warszawy: Dworek Grochowski

Klasycystyczna bryła budynku przy ul. Grochowskiej 64, tzw. Dworek Grochowski, wzniesiony prawdopodobnie na zlecenie prymasa Michała Poniatowskiego 

Fot: Linkleaders - materiały prasowe Butem po Wawie

W niedzielę 28 września 2014, Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i pasjonat Warszawy, poprowadzi spacer z cyklu Butem po Wawie. Po raz kolejny trasa zwiedzania prowadzi przez mało znaną turystom dzielnicę - Grochów. Na szlaku spaceru między innymi najsmutniejsza warszawska pergola, przedwojenny żydowski PGR i konspiracyjna fabryczka broni.
Grochów to dzielnica bardzo różnorodna. Współczesna architektura sąsiaduje z zabytkami przemysłu, rozległymi terenami zielonymi, warsztatami samochodowymi...

Choć Gocławek miał długo opinię mało interesującej, przemysłowej dzielnicy, na jego terenie zachowało się wiele historycznych pamiątek. Niektóre z nich przypominają o całkiem nieodległej przeszłości – wciąż działa np. wytwórnia oranżady, takiej samej, jak w ubiegłym wieku (ba, są nawet organizowane mistrzostwa kraju w piciu landrynkowego płynu na czas.
Inne sięgają czasów Powstania Warszawskiego, lat okupacji, XIX wieku...

Udział jest bezpłatny. Ze względu na wygodę uczestników wielkość grupy jest ograniczona do 70 osób. Organizatorzy proszą o zgłaszanie się na profilu Fb sponsora,  https://www.facebook.com/skanskapolska.
Zbiórka na pl. Szembeka przed bramą wejściową na teren kościoła pw. Najczystszego Serca Maryi o godzinie 13:00. Spacer nie powinien potrwać dłużej niż dwie godziny.

Autor: KZ
Zdjęcia: Linkleaders - materiały prasowe Butem po Wawie
Data publikacji: 24.09.2014 12:54

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!