archirama.pl

Spotkanie w salonie Raumplus

W warszawskim showroomie Raumplus we wrześniu 2015 odbyło się spotkanie z projektantami wnętrz i architektami

Meble Raumplus

Raumplus - architektura wnetrz firmowego salonu

Fot: KZ

Architektura wnętrz

Raumplus to niemiecka marka znana z  systemów do przechowywania, a także funkcjonalnego podziału wnętrz. Produkty firmy to między innymi zróżnicowane modele szaf, garderoby oraz ścianki działowe. Od jesieni 2013 w starej Fabryce Koronek przy ulicy Burakowskiej 5/7 w Warszawie działa pierwszy w Polsce salon firmy. Można w nim zobaczyć oferowane przez Raumplus produkty i porozmawiać ze specjalistami na temat ich wykorzystania. Showroom bywa także wykorzystywany jako miejsce spotkań z projektantami. Takie wydarzenie odbyło się we wrześniu 2015. 

Gości przywitała współwłaścicielka Raumplus Polska, Agnieszka Tymińska, która przedstawiła pracowników firmy oraz gościa specjalnego z siedziby w Niemczech Kathrin Strauss. W trakcie spotkania wykład na temat architektury wnętrz, a dokładniej – organizacji przestrzeni wygłosiła dr Krystyna Łuczak-Surówka. Mimo medialnej popularności minimalizmu i „ruchu 100 przedmiotów”, współczesne mieszkania są wypełnione przedmiotami. Oczywiście nie aż tak, jak wiktoriańskie saloniki z kolekcjami biblelotów, stolikami do szycia i pluszowymi otomanami. Ale i dziś w niewielkich mieszkaniach przechowywanie rzeczy tak, by były łatwo dostępne, a nie rzucały się w oczy, może być trudnym wyzwaniem. Nowe systemy przechowywania pomagają bardziej racjonalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń.
W trakcie spotkania eksperci Raumplus zaprezentowali internetową platformę projektową. Służy ona do zaprojektowania aranżacji wnętrza, a następnie zamawiania wybranego zestawu elementów. Podzespoły  systemu produkowane są  w Niemczech i stamtąd trafiają do klientów.

Wydarzeniu towarzyszył pokaz mody przygotowany przez butik Pop Up Store we współpracy z marką biżuterii KOD, salonem Jagi Hupało i Dermamedic Palace. Więcej informacji - www.raumplus.pl


Autor: KZ
Zdjęcia: KZ, materiały prasowe
Data publikacji: 28.09.2015 12:17

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!