archirama.pl

Świąteczna iluminacja. Warszawa ma największa bombkę w Polsce

W weekend Trakt Królewski w Warszawie rozbłysł dzięki świątecznej iluminacji. W tym roku pojawiło się wiele nowych elementów dekoracji, jak wielka bombka przy Pałacu Staszica, czy zapakowane prezenty na skwerze Hoovera.

Świąteczna iluminacja

Świąteczna iluminacja Traktu Królewskiego w Warszawie

Fot: Maciej Czerski

Świąteczne iluminacje mienią się  kolorami bieli i lawendy. Oprócz udekorowania latarni i drzew w tym kroku pojawiło się kilka nowych elementów. M.in. świąteczne instalacje, ale też niezwykłe iluminacje Zamku Królewskiego, kamienic na pl,. Zamkowym, czy Pałacu Staszica. Na fioletowym bądź ciemno-niebieskim tle tańczą na nich płatki śniegu.

Pięć kilometrów świątecznych iluminacji

Aby zobaczyć całą świąteczną iluminację trzeba się przygotować na długi spacer, bowiem od Starówki do końca ulicy Belwederskiej to 4,8 kilometra. A jeszcze świetlne atrakcje spotkamy na ul. Emilii Plater oraz placu i ulicy Grzybowskiej.

Od 6 grudnia czyli mikołajek po raz pierwszy świąteczna iluminacja rozbłyśnie także na prawym brzegu Wisły. Do spacerów po ul. Ząbkowskiej i Francuskiej zachęcą świetlne lampiony w kolorze ciepłej bieli.

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 3.12.2012 10:16

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!