Lifestyle
LIFESTYLE

THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa

 • Komentarze

THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa
 • THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa
 • THOMAS VINSON „NIESYSTEMATYCZNIE”. Wystawa

Pierwszy przyjazd Thomasa Vinson do Warszawy był jednocześnie jego pierwszym pobytem w Polsce. I tylko ten jeden raz wystarczył, by artysta zechciał się wpisać w lokalną historię. Architektura stolicy i pełni energii warszawianie stali się dla niego inspiracją do stworzenia serii rysunków, reliefów i instalacji.

Pierwszą polską wystawę Thomasa Vinson pt. NIESYSTEMATYCZNIE można będzie oglądać od 24 września w SH studio przy Wilczej 44 w Warszawie.

THOMAS VINSON urodzony w Paryżu, francusko-niemiecki artysta minimalistyczny. Studiował rzeźbę na Uniwersytecie Rice w Houston, USA. Obecnie wykłada historię sztuki i rzeźbę na Uniwersytecie Giessen w Niemczech. Wystawiał swoje prace między innymi podczas targów sztuki w Bazylei, Paryżu; miał indywidualne wystawy między innymi w Monachium i Bonn. Zaproszony przez Petera Marino do zaprojektowania sklepu CHANEL we Frankfurcie.

„Uderzyło mnie to jak bogatym w drganie jest Wasze miasto. Zdecydowanie najbardziej dynamiczna dzisiaj stolica w Europie” – mówi Thomas Vinson. I nie może dziwić fakt, że Warszawa tak bardzo zawładnęła artystą; jego wszystkie dotychczasowe dzieła to inspiracje europejską architekturą, w której odnajduje rytm dla swoich prac. Nie spodziewajmy się jednak na ścianach SH Studio odwzorowań sylwetek warszawskich budynków. Inspiracje Vinsona przekładają się na pełne wdzięku i prostoty kompozycje linii i płaszczyzn, wizualnie skromne acz silne w przekazie.

Jak pisze o jego twórczości Bogusław Deptuła: „Te przedmioty przypominają o istnieniu urody w rzeczach najprostszych, w kolorach naturalnych, w materiałach najbardziej prozaicznych i tak zwykłych, że przez wielu nie zauważanych”. Deptuła dodaje że “trzeba sporo odwagi, żeby pokazywać taką sztukę. Gdyby te przedmioty, znalazły się w innej przestrzeni niż galeryjna, mogłyby zostać niezauważone. Jednak nawet w uświęconym wystawowym wnętrzu pozostają nad wyraz delikatne i skromne.”

Zapraszamy na ucztę minimalizmu inspirowanego Warszawą. Już od 24 września w SH Studio przy Wilczej 44 w Warszawie.

Wystawa „NIESYSTEMATYCZNIE” jest jednocześnie wydarzeniem komercyjnym; prace Thomasa Vinson można zakupić w promocyjnych dla rynku polskiego cenach.

przeczytaj rowniez
 • Kultowe głośniki projektu Roberta Majkuta w Muzeum Narodowym w Krakowie!
  Kultowe głośniki projektu Roberta Majkuta w Muzeum Narodowym w Krakowie!

  Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowuje wystawę poświęconą polskiemu wzornictwu: “Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”. Ekspozycja zostanie otwarta dla zwiedzających 6 kwietnia i będzie składać się z najbardziej intrygujących projektów powstałych po 1989 roku. Nie mogło na niej zabraknąć wyjątkowych głośników Proton, zaprojektowanych przez Roberta Majkuta dla marki Tonsil. więcej

 • 100 lat designu w Galerii Wzornictwa Polskiego
  100 lat designu w Galerii Wzornictwa Polskiego

  Otwarcie Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym zgromadziło wielu miłośników designu. Na wystawie znalazła się zarówno klasyka, jak i najlepsze projekty z ostatnich lat.  więcej

 • Wystawa najlepszych prac magisterskich kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW
  Wystawa najlepszych prac magisterskich kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW

  W Muzeum SGGW do końca stycznia 2015 roku trwa wystawa najlepszych prac magisterskich 2013/2014 wykonanych na kierunku Architektura Krajobrazu. Prace pochodzą z  Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu więcej

 • Wystawa architektoniczna „Tygrysy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Skopje
  Wystawa architektoniczna „Tygrysy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Skopje

  Z okazji Nocy Muzeów Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przygotowało wyjątkową wystawę architektoniczną. Ekspozycja prezentuje twórczość zespołu trzech znanych architektów warszawskich. Grupę nazywano w środowisku zawodowym „Tygrysami” – stąd nazwa wystawy. Otwarcie prezentacji prac odbyło się 10 grudnia 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Skopje więcej

Data publikacji: 7.09.2015 15:42
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.