London Tech Week to największy festiwal poświęcony nowym technologiom w Europie, który odwiedza blisko 55 tys. miłośników nowinek technologicznych. Wydarzenie to nie tylko prezentacja innowacji, ale również wystąpienia gości specjalnych, konferencje oraz aktywności na terenie całego miasta, skupiające środowiska biznesowe, akademickie, a także specjalistów i influencerów.
Okiem autorytetów
Jedną z głównych atrakcji było wystąpienie założyciela Wikipedii - Jimmy’ego Walesa, który opowiedział o Wikitribune - projekcie, który ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji, opartych wyłącznie na wiarygodnych źródłach. Portal ma mieć charakter non-profit - dostęp do treści będzie całkowicie bezpłatny. Co więcej, strona pozostanie wolna od wszelkich reklam oraz artykułów sponsorowanych. To odpowiedź Walesa na szybko rozprzestrzeniające się w sieci fake newsy.
Wśród gości specjalnych znalazła się także Martha Lane Fox, współzałożycielka Lastminute.com, portalu oferującego usługi z zakresu organizacji podróży i czasu wolnego. Jej przemówienie poświęcone było nierównościom społecznym, wynikającym z braku dostępu do Internetu. Zwróciła między innymi uwagę na fakt, że mimo ogólnego wysokiego wzrostu zainteresowania nowymi technologiami, około 6 mln Brytyjczyków nigdy nie korzystało z sieci.
Uczestnicy London Tech Week mieli także okazję wysłuchać Williama Ruha, CEO GE Digital & CDO w General Electric - firmie specjalizującej się w projektach opartych o technologię Internet of Things. Prelegent podzielił się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat roli transformacji cyfrowej branży motoryzacyjnej. Według Ruha, w przyszłości kluczowym elementem w wyborze samochodu będzie software, dlatego rynek zostanie zdominowany przez producenta, który zaoferuje najlepiej opracowane oprogramowanie.
Jak technologie zmieniają rzeczywistość?
W festiwalu uczestniczyła między innymi polska firma Bright Lights, specjalizująca się w projektach zaawansowanych systemów oświetleniowych i multimedialnych, wykorzystujących najnowsze rozwiązania technologiczne. O swoich wrażeniach z wydarzenia, opowiedział prezes zarządu, Radosław Zacheja.
- Szczególnie zainteresowała mnie wystawa TechXLR8, na której znalazły się projekty z obszarów Internet of Things, Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality oraz Artificial Intelligence. Nowe rozwiązania tworzą nieskończenie wiele możliwości. Sądzę, że już niebawem diametralnie zmienią naszą rzeczywistość. Już teraz wprowadzamy je do projektów realizowanych przez Bright Lights – stwierdził Radosław Zacheja.
Bright Lights - między technologią a sztuką
Bright Lights to firma technologiczna, adoptująca najnowocześniejsze rozwiązania techniczne na rynku oświetlenia architektonicznego i multimediów. Głównym celem Bright Lights jest multidyscyplinarność: połączenie najwyższych technologii i inżynierii ze sztuką, widowiskiem, teatrem.
W zakres działań Bright Lights wchodzą projekty oraz realizacje systemów fasad medialnych, iluminacji architektonicznych, systemów multimedialnych dla przestrzeni publicznych i komercyjnych, oświetlenia i multimediów technologicznych dla teatru, telewizji i estrady, ekranów LED, projektorów logo oraz systemów sterowania.
Oferta zawiera wysublimowane, kompleksowe rozwiązania łączące wysokiej klasy inżynierię ze sztuką. Elastyczny zespół odpowiada na potrzeby architektów, inżynierów, artystów i finansistów, rozwiązując ich problemy i wspierając w działaniach.
Więcej informacji na: http://brightlights.pl/

-
Rozwój technologii zmienia nasze codzienne życie oraz otoczenie. Inteligentne rozwiązania, które do tej pory oglądaliśmy głównie w filmach science-fiction, obecnie stają się coraz popularniejsze. Pozwalają przeobrażać nie tylko nasze domy, ale i całe miasta. Jaką rolę w Smart City odgrywa oświetlenie? więcej
-
Majówka, Dzień Dziecka, święta lokalne i narodowe - instytucje samorządowe często są organizatorami wydarzeń okolicznościowych, które integrują lokalną społeczność i pozwalają wspólnie świętować. Często istnieje potrzeba, aby zaakcentować te wyjątkowe spotkania także odmiennym wyglądem budynków i przestrzeni publicznych. Tu z pomocą coraz częściej przychodzi nowoczesne oświetlenie. więcej
-
Zapala się, kiedy mamy wstać do szkoły, a później pracy. Gaśnie, gdy nastaje pora oglądania filmu w sobotni wieczór. Wskazuje drogę, steruje ruchem, pomaga w wielu codziennych sytuacjach. Światło jest wszędzie i z czasem my sami mamy coraz większy wpływ na jego kształt, działanie i możliwości użytku. Jaką rolę odgrywa w teatrze? Jak sprawić, aby przestało być tylko narzędziem, a stało się częścią spektaklu, dziełem sztuki? więcej
-
Podczas projektowania dowolnego sklepu czy obiektu handlowego należy odpowiedzieć sobie na wiele pytań: w jaki sposób rozmieścić produkty, jak je wyeksponować, gdzie umieścić elementy informacyjne, jaka będzie ścieżka zwiedzania sklepu przez klienta, co sprawić, żeby klient czuł się dobrze i wyszedł zadowolony. A co z oświetleniem, czy to ważny aspekt? Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ na sprzedaż ma światło? więcej
