archirama.pl

Warszawa: projektanci mody pokazują swoje najnowsze kolekcje w kontenerze

Był już kontener sztuki w Poznaniu. Teraz przyszła w końcu pora na kontener z modą. Projektanci mody w Pasażu Wiecha w Warszawie pokazują najnowsze kolekcje w... metalowym pudle. To raczej designerskie cacko niż kontener kojarzący się z placem budowy. Kontener Mody, przez 5 tygodni będzie prezentować kolekcje młodych polskich projektantów. Swoje modne ubrania zaprezentuje m.in. Maldoror, Nenukko czy Konrad Parol

Kontener Mody

Kontener Mody, czyli tymczasowy pawilon prezentujący młodą polską modę. Ustawiono go na 5 tygodni w Pasażu Wiecha w Warszawie

Fot: http://www.facebook.com/WarsSawaJuniorMagazyn

Pod koniec listopada w Pasażu Wiecha znajdującym się na tyłach Domów Towarowych Wars Sawa Junior stanęło tajemnicze czarne pudło. Niczym monolit z „Odysei Kosmicznej 2001” Stanley`a Kubicka wywołuje podniecenie. Jednak to nie idealna prostopadłościenna forma tak działa na przechodni, ale… zawartość. Stalowe pudło to Kontener Mody – tymczasowy pawilon prezentujący najnowsze kolekcje ubrań młodych polskich projektantów.

Co tydzień swoje modne ubrania, sukienki i buty z najnowszych kolekcji pokażą inni kreatorzy młodego pokolenia. Kontener Mody będzie gościć Wiolę Wołczyńską, Sylwię Rochalę, Nenukko, Maldorora i Konrada Parola.

butik versus kontener

Polska moda rozgościła się przy skrzyżowaniu Pasażu Wiecha z ulicą Złotą. Tam stanął kontener. Niewielki pawilon otrzymał ciekawe opakowanie, to połączenie modnego industrialu z glamourem. Z jednej strony ma konstrukcję z surowej stali i gołe ściany w środku, z drugiej duże przeszklenia witryn, mocne oświetlenie i kolorystykę w eleganckim połączeniu czerni i bieli.

Kontener Mody zaprojektowała pracownia architektury KDesign architekci, która specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji wnętrz sklepów, salonów wystawowych, restauracji oraz biur.

Ciekawym elementem Kontenera Mody jest system prezentacji ubiory. Niczym ćwieki w ubraniu strop oraz jedyną pełną ścianę w pawilonie punktują czarne haczyki. Zwykłe i najtańsze. Ale poprzez zwielokrotnienie i równe rozmieszczenie – stały się rodzajem przestrzennej instalacji. Do nich podwieszane są wieszaki z ubraniami czy drążki, a nawet kotara maleńkiej przebieralni. Jakby lustrzanym odbiciem haczyków z sufitu są czarne kropki na podłodze.

polska moda na ulicy

Kontener Mody sam w sobie jest gadżetem miejskim, małą architekturą, elegancką „torebką”, która przycupnęła na środku pasażu. Zarazem to jedno wielkie okno wystawowe. Dobrze wycelowano w okres jesienno-zimowy, kiedy na zewnątrz jest ciemno – rozświetlony kontener niczym lampion przyciąga skutecznie uwagę przechodniów.

Kontener Mody to inicjatywa warszawskich Domów Towarowych Wars Sawa Junior oraz magazynu Wars Sawa Junior. – Chcemy sprawić, żeby centrum Warszawy znów kojarzyło się z modą na najwyższym poziomie. Pokazać, że polska moda rozwija się bardzo dynamicznie i że mamy bardzo zdolnych twórców – mówi Ewa Kosz, redaktor naczelna magazynu Wars Sawa Junior.

w Kontenerze Mody najnowsze kolekcje pokażą:

Wiola Wołczyńska (24-29 listopada)

Sylwia Rochala (30 listopada - 5 grudnia)

Nenukko (6-11 grudnia)

Maldoror Low Couture (12-17 grudnia)

Konrad Parol (18-22 grudnia)

 

zdjęcia: www.photostyle.pl

więcej projektów KDesign: www.kdesign.pl

 

Zobacz też: ZUO - pierwszy w Polsce mobilny pawilon z modą

Autor: TM
Zdjęcia: KDesign Architekci, http://www.facebook.com/WarsSawaJuniorMagazyn
Data publikacji: 6.12.2011 16:03

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!