archirama.pl

Warszawskie filtry zwiedzanie: co zobaczyć w Warszawie? Zwiedzaj Stację Filtrów: wycieczka 7 września!

Co zobaczyć w Warszawie? Stacja Filtrów w Warszawie będzie już 7 września otwarta dla zwiedzających. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć warszawskie filtry. Zwiedzanie niepowtarzalnego obiektu, który codziennie oczyszcza wodę tysiącom warszawiaków, jest darmowe. Zwiedzanie warszawskich filtrów 2013: program.

Co zobaczyć w Warszawie? Zwiedzaj Stację Filtrów w Warszawie. Darmowa wycieczka już 7 września!

Program wycieczki zakłada wizytę w wieży ciśnień, wejście do wnętrza filtra powolnego pracującego na Stacji od 1886 r., odwiedziny w Zakładzie Filtrów Pospiesznych z I połowy XX w. oraz w Stacji Ozonowania Pośredniego i Filtracji na Węglu Aktywnym. Zwiedzanie kompleksu potrwa ok. 2 godz.

Fot: Robert Parma/wikipedia

Co zobaczyc w Warszawie? Stacja filtrów w Warszawie. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 już 7 września od godz. 9 będzie można zwiedzić zabytkowy kompleks Stacji Filtrów. Na teren Stacji Filtrów będzie mogło wejść 160 osób. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawa. Zwiedzanie warszawskich filtrów jest darmowe.

Co zobaczyć w Warszawie: wycieczka po stacji Filtrów w Warszawie

Co zobaczyć w Warszawie: warszawskie filtry zwiedzanie 2013. Program wycieczki w warszawskich filtrach zakłada wizytę w wieży ciśnień, wejście do wnętrza filtra powolnego pracującego na Stacji od 1886 r., odwiedziny w Zakładzie Filtrów Pospiesznych z I połowy XX w. oraz w Stacji Ozonowania Pośredniego i Filtracji na Węglu Aktywnym. Zwiedzanie kompleksu Stacji Filtrów potrwa ok. 2 godz.

Co zobaczyć w Warszawie: warszawskie filtry

Co zobaczyć w Warszawie? Zwiedzający rozpoczną wycieczkę przy ulicy Koszykowej 81, a zakończą przy bramie od ulicy Raszyńskiej. Na zwiedzanie Stacji Filtrów można zapisać się drogą mailową pod adresem wycieczki@mpwik.com.pl. Ilość mejsc jest ograniczona. Organizatorzy będą przyjmowali zgłoszenia od wtorku 27 sierpnia a zakończą po wyczerpaniu wolnych miejsc. Każda osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca.

Więcej informacji na stronie mpwik.com.pl

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: Robert Parma/wikipedia
Data publikacji: 23.08.2013 17:26

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!