Lifestyle
LIFESTYLE

WAWA DESIGN FESTIWAL atakuje stolicę! Pokazy mody, wzornictwo, wykłady i warsztaty dla projektantów

 • Komentarze

WAWA DESIGN FESTIWAL

WAWA DESIGN FESTIWAL

 • Plakat promujący wydarzenie WAWA DESIGN FESTIWAL 02

To już druga edycja WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku czeka nas spora dawka świeżego designu a wraz z nią wykłady, warsztaty dla projektantów, pokazy mody i wiele innych atrakcji. A wszystko to w warszawskim SOHO Factory. Zaczynamy już 5 września!

10-dniowy maraton designu dla wszystkich entuzjastów sztuki projektowania

Festiwal odbędzie się pod hasłem PRZYNALEŻNOŚĆ. Po sukcesie pierwszej edycji w 2013 roku organizatorzy postanowili poszerzyć ofertę tegorocznych wydarzeń. Przez 10 dni, a dokładniej od 5 do 14 września w godzinach od 11:00 do 19:00, na terenie SOHO Factory będzie można oglądać, dotykać, kupować i rozmawiać o wszystkim, co związane jest z szeroko pojętymi pojęciami designu i wzornictwa. Zobaczymy liczne wystawy, pokazy filmowe i panele, a także posłuchamy interesujących wykładów otwartych. Będziemy mieli również możliwość uczestnictwa w warsztatach z projektowania, które zawsze cieszą się szczególnym zainteresowaniem. W tym roku dowiemy się, że to, kim i skąd jesteśmy, wpływa na to, co tworzymy.

W tym roku stałą częścią festiwalu będą trzy elementy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak” oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Tegoroczna edycja WAWA Design ma unaocznić Gościom festiwalu, a także nam samym – ludziom na co dzień związanym z tworzeniem i promowaniem sztuki użytkowej, jak znacząco na projektach odbija się to, kim jesteśmy. Każdy z nas rodzi się z pakietem zakodowanych danych, które wpływają na wszystko, co robimy. To, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat jest determinowane tym, skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy czy do jakiego środowiska przynależymy. W designie te zależności odbijają się wyjątkowo wyraźnie – podkreślają kurator festiwalu Iwona Kowalczyk i Viola Orzechowska ze Stowarzyszenia DizajnSkłaD.

W tym roku w ramach Festiwalu odbędą się Targi wyRÓBkup, gdzie projektanci zaprezentują nie tylko produkty swojej twórczości, ale również sam warsztat! Odbędzie się również V Edycja Warszawskich Targów Designu – WZORY. Tym razem tematem targów będzie dobre wzornictwo ogrodu. Nie zabraknie również odrobiny ekologii, czyli warsztatów organizowanych przez Oddam Odpady.

Harmonogram wydarzeń na stronie festiwalu: www.wawadesign.eu

Więcej o warsztatach na stronie: www.strefa-warsztatow.pl 

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
 • Oskar Hansen. Największy meander PRL-u, warszawski Przyczółek Grochowski
  Oskar Hansen. Największy meander PRL-u, warszawski Przyczółek Grochowski

  Oskar Hansen. Przyczółek Grochowski, to osiedle składające się z jednego, bardzo długiego bloku o długości półtorej kilometra. Wijący się niczym wąż budynek powstał na terenie dawnej podwarszawskiej wsi Gocław według projektu awangardowych architektów - Oskara i Zofii Hansenów więcej

 • Ściegi Ręczne vol. 6: polskie targi mody i dizajnu
  Ściegi Ręczne vol. 6: polskie targi mody i dizajnu

  Targi mody i dizajnu to hit i prawdziwa gratka dla łowców przedmiotów i poszukiwaczy oryginalnej mody (a nie masówki), którzy chcą się wyróżnić w tłumie i modnie wyrazić swoją osobowość. Przeglądy kolekcji młodych projektantów, których prac nie można kupić w centrach handlowych (i całe szczęście), wkradają się powoli na ulice polskich miast i zaczynają mnożyć się jak króliki na wiosnę. Przedstawiamy Ściegi Ręczne, czyli jedną z tego typu imprez, która już we wrześniu ponownie zagości w stolicy! więcej

 • Nowe szaty Brooklińskiego Muzeum - aranżacja wnętrza Głównej Hali Situ Studio
  Nowe szaty Brooklińskiego Muzeum - aranżacja wnętrza Głównej Hali Situ Studio

  Nowojorskie biuro architektoniczne Situ Studio, zdobywca nagrody Excellence In Design w 2006 roku, zabrało się za porządki w ponadstuletnim Brooklińskim Muzeum w Nowym Jorku. Efektem ich prac jest projekt reOrder - świetna aranżacja wnętrza Głównej Hali. Bardzo odświeżające! więcej

 • Koloroterapia: żółty polski dizajn nie tylko na lato
  Koloroterapia: żółty polski dizajn nie tylko na lato

  Kolory bursztynu, banana i melona to słońce, piasek i… kaczeńce na łące. Polski dizajn w kolorze żółtym – na złość polskiej pogodzie - to trend! Zaglądamy do polskich sklepów i showroomów z dizajnem w poszukiwaniu słonecznych gadżetów. Polecamy też ten sport wszystkim głodnym żółtego dizajnu… w deszczowe, polskie lato więcej

Data publikacji: 3.09.2014 13:36
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.