archirama.pl

WAWA DESIGN FESTIWAL atakuje stolicę! Pokazy mody, wzornictwo, wykłady i warsztaty dla projektantów

To już druga edycja WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku czeka nas spora dawka świeżego designu a wraz z nią wykłady, warsztaty dla projektantów, pokazy mody i wiele innych atrakcji. A wszystko to w warszawskim SOHO Factory. Zaczynamy już 5 września!

WAWA DESIGN FESTIWAL

WAWA DESIGN FESTIWAL

10-dniowy maraton designu dla wszystkich entuzjastów sztuki projektowania

Festiwal odbędzie się pod hasłem PRZYNALEŻNOŚĆ. Po sukcesie pierwszej edycji w 2013 roku organizatorzy postanowili poszerzyć ofertę tegorocznych wydarzeń. Przez 10 dni, a dokładniej od 5 do 14 września w godzinach od 11:00 do 19:00, na terenie SOHO Factory będzie można oglądać, dotykać, kupować i rozmawiać o wszystkim, co związane jest z szeroko pojętymi pojęciami designu i wzornictwa. Zobaczymy liczne wystawy, pokazy filmowe i panele, a także posłuchamy interesujących wykładów otwartych. Będziemy mieli również możliwość uczestnictwa w warsztatach z projektowania, które zawsze cieszą się szczególnym zainteresowaniem. W tym roku dowiemy się, że to, kim i skąd jesteśmy, wpływa na to, co tworzymy.

W tym roku stałą częścią festiwalu będą trzy elementy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak” oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Tegoroczna edycja WAWA Design ma unaocznić Gościom festiwalu, a także nam samym – ludziom na co dzień związanym z tworzeniem i promowaniem sztuki użytkowej, jak znacząco na projektach odbija się to, kim jesteśmy. Każdy z nas rodzi się z pakietem zakodowanych danych, które wpływają na wszystko, co robimy. To, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat jest determinowane tym, skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy czy do jakiego środowiska przynależymy. W designie te zależności odbijają się wyjątkowo wyraźnie – podkreślają kurator festiwalu Iwona Kowalczyk i Viola Orzechowska ze Stowarzyszenia DizajnSkłaD.

W tym roku w ramach Festiwalu odbędą się Targi wyRÓBkup, gdzie projektanci zaprezentują nie tylko produkty swojej twórczości, ale również sam warsztat! Odbędzie się również V Edycja Warszawskich Targów Designu – WZORY. Tym razem tematem targów będzie dobre wzornictwo ogrodu. Nie zabraknie również odrobiny ekologii, czyli warsztatów organizowanych przez Oddam Odpady.

Harmonogram wydarzeń na stronie festiwalu: www.wawadesign.eu

Więcej o warsztatach na stronie: www.strefa-warsztatow.pl 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 3.09.2014 13:36

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!