Lifestyle
LIFESTYLE

Wirtualna architektura współczesna

  • Komentarze

Nowy wymiar współczesnej architektury

Fot. Materiały prasowe Galerii Szyb Wilson w Katowicach

Fot: Galeria Szyb Wilson - materiały prasowe

Wystawa wirtualnych brył budynków, dyskusja o rewitalizacji i przyszłości miast – już wkrótce w katowickim Szybie Wilson

Wirtualna rzeczywistość od wielu lat opisywana była jako technologia przyszłości. Jak dotąd, na wyrost. Przez lata potencjalnych użytkowników zniechęcały wysokie ceny urządzeń i niewygoda. Być może, VR zyska większą popularność dzięki goglom rozszerzającym możliwości smartfonów. Tego rodzaju urządzenia nie są jeszcze szczególnie popularne, ale sytuacja może się wkrótce zmienić.

Bryły wirtualnych budynków

Możliwości gogli prezentuje nowa wystawa w Szybie Wilson w Katowicach. Ekspozycja jest wirtualna, składa się z kilkunastu modeli budynków. Zamiast przyglądać się makietom i planom, budynki będzie można zobaczyć w rzeczywistej skali.
W dniu otwarcia wystawy 28 czerwca 2015 w Galerii Szyb Wilson zaplanowany jest także przegląd wybranych projektów architektonicznych związanych z tematyką rewitalizacji, nowych technologii w architekturze oraz przyszłości miast,

Gogle ze smartfonem

Do wejścia w wirtualną rzeczywistość wystawy służyć będzie Samsung GearVR. Gogle nie mają własnego ekranu, są uzupełnieniem smartfona. Mają być dostępne w sprzedaży na polskim rynku od połowy 2016 roku. Urządzenie jest już dostępne w USA. Recenzenci na ogół chwalą narzędzie, wskazując na typowe dla VR problemy, czyli migotanie krawędzi obrazu. Problemem jest też koszt – same okulary kosztować mogą ok. 800 zł, są jednak dostosowane do konkretnego modelu smartfona. Zakup całego zestawu to już wydatek rzędu 3000 zł.

The New Dimension of Architecture
26 czerwca 2015, 18:00
Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.