archirama.pl

Wirtualna architektura współczesna

Wystawa wirtualnych brył budynków, dyskusja o rewitalizacji i przyszłości miast – już wkrótce w katowickim Szybie Wilson

Nowy wymiar współczesnej architektury

Fot. Materiały prasowe Galerii Szyb Wilson w Katowicach

Fot: Galeria Szyb Wilson - materiały prasowe

Wirtualna rzeczywistość od wielu lat opisywana była jako technologia przyszłości. Jak dotąd, na wyrost. Przez lata potencjalnych użytkowników zniechęcały wysokie ceny urządzeń i niewygoda. Być może, VR zyska większą popularność dzięki goglom rozszerzającym możliwości smartfonów. Tego rodzaju urządzenia nie są jeszcze szczególnie popularne, ale sytuacja może się wkrótce zmienić.

Bryły wirtualnych budynków

Możliwości gogli prezentuje nowa wystawa w Szybie Wilson w Katowicach. Ekspozycja jest wirtualna, składa się z kilkunastu modeli budynków. Zamiast przyglądać się makietom i planom, budynki będzie można zobaczyć w rzeczywistej skali.
W dniu otwarcia wystawy 28 czerwca 2015 w Galerii Szyb Wilson zaplanowany jest także przegląd wybranych projektów architektonicznych związanych z tematyką rewitalizacji, nowych technologii w architekturze oraz przyszłości miast,

Gogle ze smartfonem

Do wejścia w wirtualną rzeczywistość wystawy służyć będzie Samsung GearVR. Gogle nie mają własnego ekranu, są uzupełnieniem smartfona. Mają być dostępne w sprzedaży na polskim rynku od połowy 2016 roku. Urządzenie jest już dostępne w USA. Recenzenci na ogół chwalą narzędzie, wskazując na typowe dla VR problemy, czyli migotanie krawędzi obrazu. Problemem jest też koszt – same okulary kosztować mogą ok. 800 zł, są jednak dostosowane do konkretnego modelu smartfona. Zakup całego zestawu to już wydatek rzędu 3000 zł.

The New Dimension of Architecture
26 czerwca 2015, 18:00
Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice

Autor: KZ
Zdjęcia: Galeria Szyb Wilson - materiały prasowe
Data publikacji: 15.06.2015 11:28

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!