archirama.pl

Wroclove Design Festival 2014 – architektura wnętrz i wzornictwo poprawiają świat

Design ma być czymś więcej, niż tworzeniem zgrabnych brył i zabawnych gadżetów – twierdzą organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design

Wroclove Design Festival 2014 – architektura wnętrz i ...

Wroclove Design Festival 2014 – od architektury wnętrz po projektowanie implantów

Design na dworcu kolejowym

Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design to jedna z ważniejszych polskich imprez związanych z wzornictwem. Festiwal będzie trwał przez pięć majowych dni, od 14 do 18 maja 2014.  Otwarcie – 14 maja o 19.30.

Festiwalowe wydarzenia toczą się we wnętrzu efektownej bryły Dworca Głównego we Wrocławiu. Przed dworcem powstał miejski ogród z kopułą Fullera w centrum. W ogrodzie będzie można nie tylko zastanowić się nad rolą zieleni w polskim mieście, ale też spróbować swoich sił na torze skimboardowym, czyli poślizgać się na „desce surfingowej” w centrum Wrocławia.  
Europejska Stolica Kultury 2016 stawia na design i po raz drugi zaprasza do udziału w przedsięwzięciu, który ma przekonać Polaków, że projektowanie poprawia standard życia, może likwidować bariery między ludźmi czy chronić środowisko. Oczywiście, nie zabraknie komercyjnych wystaw, prezentujących meble czy detale przydatne przy projektowaniu architektury wnętrz. Ale będą też wykłady dotyczące mniej efektownych, a co najmniej równie ważnych tematów - Design w aparatach słuchowych, czy Projektowanie w medycynie. Typowe problemy współpracy projektanta z przemysłem. Będzie też coś dla fanów druku 3D.

Cała przestrzeń ekspozycyjna została podzielona tematycznie. Powstało osiem działów, takich jak Design dla Biznesu, Design – Open Space czy Design bez Barier. We wszystkich odbywają się wystawy, wykłady i liczne wydarzenia towarzyszące. Jak na każdej współczesnej imprezie związanej z designem, organizatorzy wyznaczyli specjalną sferę dla dzieci. Na specjalnych stanowiskach najmłodsi uczestnicy Wroclove Design będą mogli np. zrobić własny T-shirt (z materiałów z recyklingu), zaprojektować grę planszową czy tekturowe miasto.
Polecamy!

Szczegółowy harmonogram >>


Jak wyglądała pierwsza edycja wrocławskiego festiwalu dizajnu? Kilka filmów

Data publikacji: 14.05.2014 16:29

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!