Lifestyle
LIFESTYLE

Współczesna architektura krajobrazu: od placu zabaw po ścieżki rowerowe

  • Komentarze

Współczesna architektura krajobrazu w Warszawie. Przestrzenie aktywnego wypoczynku

Przestrzenie aktywnego wypoczynku - WAK6

Fot: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe

„Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka" (WAK) – szósta konferencja z organizowanego przez SAK cyklu poświęcona będzie miejscom związanym z aktywnością fizyczną i ruchem na świeżym powietrzu. Infrastruktura rowerowa we współczesnych miastach, projektowanie lepszych placów zabaw, to niektóre zagadnienia, które omawiać będą zaproszeni goście

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) od 2010 roku regularnie przedstawia to, co najbardziej interesujące we projektowaniu terenów zielonych, ogrodów czy zielonych ścian w budynkach. Najbliższa konferencja z cyklu organizowanych dwa razy w roku konferencji „Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka" dotyczyć będzie terenów zachęcających do aktywności fizycznej. Hasło październikowej konferencji to Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie.

Architekci krajobrazu z Polski i Europy Zachodniej zaprezentują wzorcowe realizacje i projekty, przedstawione też będą przydatne w realizacji nowych placów zabaw technologie i produkty.
W spotkaniu, które odbędzie się 16 października w Warszawie, wezmą udział między innymi Elger Blitz, specjalista w zakresie projektowania przestrzeni publicznych dla dzieci (Place zabaw jako katalizatory rozwoju miast); Bas Slijkhuis, autor m.in. parku sportu Plug n Play w Kopenhadze(Plac zabaw - od projektu do realizacji), Anna Komorowska z pracowni k. (Natura na placach zabaw). 

Zofia Jagielska z Duńskiej Dyrekcji Dróg przedstawi rozwiązania stosowane przez Duńczyków, znanych z rowerowej pasji (Dania na rowerach - planowanie infrastruktury rowerowej i rola państwa).

Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka (WAK9)
Aula Kryształowa SGGW, ul. Nowoursynowska 166, Warszawa (budynek nr 9 na planie Kampusu)
Rejestracja on-line pod adresem: WAK9.konfeo.com

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe
Data publikacji: 5.09.2014 11:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.