archirama.pl

Współczesna architektura krajobrazu: od placu zabaw po ścieżki rowerowe

„Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka" (WAK) – szósta konferencja z organizowanego przez SAK cyklu poświęcona będzie miejscom związanym z aktywnością fizyczną i ruchem na świeżym powietrzu. Infrastruktura rowerowa we współczesnych miastach, projektowanie lepszych placów zabaw, to niektóre zagadnienia, które omawiać będą zaproszeni goście

Współczesna architektura krajobrazu w Warszawie. Przestrzenie aktywnego wypoczynku

Przestrzenie aktywnego wypoczynku - WAK6

Fot: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) od 2010 roku regularnie przedstawia to, co najbardziej interesujące we projektowaniu terenów zielonych, ogrodów czy zielonych ścian w budynkach. Najbliższa konferencja z cyklu organizowanych dwa razy w roku konferencji „Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka" dotyczyć będzie terenów zachęcających do aktywności fizycznej. Hasło październikowej konferencji to Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie.

Architekci krajobrazu z Polski i Europy Zachodniej zaprezentują wzorcowe realizacje i projekty, przedstawione też będą przydatne w realizacji nowych placów zabaw technologie i produkty.
W spotkaniu, które odbędzie się 16 października w Warszawie, wezmą udział między innymi Elger Blitz, specjalista w zakresie projektowania przestrzeni publicznych dla dzieci (Place zabaw jako katalizatory rozwoju miast); Bas Slijkhuis, autor m.in. parku sportu Plug n Play w Kopenhadze(Plac zabaw - od projektu do realizacji), Anna Komorowska z pracowni k. (Natura na placach zabaw). 

Zofia Jagielska z Duńskiej Dyrekcji Dróg przedstawi rozwiązania stosowane przez Duńczyków, znanych z rowerowej pasji (Dania na rowerach - planowanie infrastruktury rowerowej i rola państwa).

Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka (WAK9)
Aula Kryształowa SGGW, ul. Nowoursynowska 166, Warszawa (budynek nr 9 na planie Kampusu)
Rejestracja on-line pod adresem: WAK9.konfeo.com

Autor: KZ
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe
Data publikacji: 5.09.2014 11:15

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!