Lifestyle
LIFESTYLE

Współczesna architektura wnętrz. Wizualizer kolorów Dekoral

  • Komentarze

Pałac Kultury w Warszawie. A gdyby tak przemalować go na czerwono (tj. na żakardowy aramant)?

Bryła Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - jak mogłaby wyglądać w nowym kolorze? Instalacja Dekoral prezentowana w centrum Warszawy na przełomie sierpnia i września 2014

Fot: Dekoral: materiały prasowe

Kolor w architekturze wnętrz to podstawa. Źle dobrany, może zrujnować cały efekt. Zamiast biegać po mieszkaniu z wzornikiem, może warto wypróbować wizualizacje kolorów?  

Kolor w architekturze wnętrz. Ważny w małym mieszkaniu i apartamencie

Jak będzie wyglądał pokój w modnym fiolecie albo w kolorach ziemi? Można zaryzykować i pomalować całe mieszkanie spontanicznie, ale efekt prawdopodobnie nie pokryje się z wyobrażeniami – to opcja dla tych, którzy lubią ryzyko... i częste malowanie.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup próbki farby i pomalowanie kawałka ściany. To jednak dobre rozwiązanie, gdy mamy już upatrzony kolor (albo kilka) i chcemy się tylko upewnić, czy będzie pasował do mebli i architektury wnętrz.
W pierwszym etapie lepiej skorzystać z próbników, a najlepiej z wizualizera kolorów. Bezpłatna aplikacja umożliwia szybką – i pozbawioną – konsekwencji zmianę decyzji, wypróbowanie szalonych i konwencjonalnych zestawień kolorów i wybór najlepszego rozwiązania. Taką aplikacją jest np. Wizualizer 2.0 Dekoral.

Narzędzie pozwala na sprawdzenie, jak kolory z oferty Dekoral będą wyglądać w konkretnym wnętrzu. Po wgraniu zdjęcia mieszkania czy apartamentu można zmieniać dowolnie kolor ścian, albo mniejszych, określonych przez użytkownika obszarów. Narzędzie uwzględnia układ świateł i cieni, odtwarzając je na podstawie fotografii. Uzyskaną kompozycję można zapisać. Później pozostaje tylko zakup farby i przeniesienie efektu do rzeczywistości pozawirtualnej...
Wizualizer jest dostępny pod adresem: http://www.dekoral.pl/wizualizer/.


Wizualizer Dekoral - jak to działa? FILM

  • 1
  • 2
przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Dekoral: materiały prasowe
Data publikacji: 2.09.2014 13:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.