archirama.pl

Współczesny design dla zwierząt. Aukcja charytatywna

Dochody z internetowych aukcji zorganizowanych pod hasłem Design dla zwierząt przeznaczone będą na potrzeby schroniska w Józefowie

Współczesny design na aukcji. Pomoc dla schroniska

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Design dla zwierząt 2015

Fot: Projekt Viola Tabaka, materiały prasowe akcji DDS

Akcja Design dla zwierząt organizowana jest od pięciu lat. Każdego roku organizatorzy proszą o pomoc polskich projektantów, pracownie wzornictwa i firmy. W ten sposób gromadzone są obiekty wystawiane następnie na sprzedaż w aukcjach internetowych. Są wśród nich meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe, grafiki i gadżety. Wiele z przedmiotów jest sygnowanych przez autorów projektu czy wykonawców. Jak dotąd, były wśród nich wyroby Cable Power, Ćmielów, Kafti,Pan Tu Nie Stał, Unikke Design i wiele innych. Zbiórka toczy się do końca listopada, a następnie przekazane obiekty są wystawiane na sprzedaż za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro. W 2015 roku aukcje będą trwać od 3 do 13 grudnia.

Uzyskane w wyniku aukcji środki zostaną w tym roku wykorzystane przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie. Dochód przeznaczony będzie na leczenie zwierząt, karmę i wyposażenie. W schronisku mieszka ok. 240 bezdomnych psów i 20 kotów.
Pomysłodawczynią akcji i jej organizatorem jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, a przy tym właścicielka stadka psów i kotów. Nad akcją charytatywną DDZ Kamila Sitak, wolontariusze Stowarzyszenia Kundellos oraz przyjaciele DDZ.

Więcej informacji: www.facebook.com/designdlazwierzat

Autor: KZ
Zdjęcia: Projekt Viola Tabaka, materiały prasowe akcji DDS
Data publikacji: 27.11.2015 14:37

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!