archirama.pl

Opuszczone miejsca. Opuszczone budynki w centrum Warszawy. Mamy filmy z wewnątrz! Myślicie, że tutaj straszy?

Na opuszczone miejsca w stolicy można natrafić niemalże na każdym kroku. W architekturze Warszawy znajdziemy imponującą liczbą opuszczonych domów. Te najciekawsze - opuszczone budynki rosyjskiej ambasady znajdują się w samym centrum stolicy. Zobaczcie jak wygląda ich wnętrze!

Opuszczone miejsca w centrum Warszawy. Mamy filmy z wewnątrz! Myślicie, że tutaj straszy?

Opuszczone budynki należące do ambasady rosyjskiej pełniły niegdyś funkcje bloków mieszkalnych dla rodzin dyplomatów. Jeden z obecnie opuszczonych budynków mieści się przy ulicy Sobieskiego 100, drugi zaś na rogu Alei Szucha i Litewskiej. Miejsce szczególnie znaczące, straszący, opuszczony budynek znajduje się bowiem dokładnie vis-a-vis polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zobaczcie na Street Viev lokalizację opuszczonego budynku ambasady rosyjskiej


Wyświetl większą mapę

Opuszczone miejsca - budynek ambasady rosyjskiej w Warszawie

Opuszczony budynek znajduje się na imponującej posesji. Jego architektura nawiązuje do bryły klasycznego dworku. W opuszczonym budynku nadal znajdziemy bibliotekę wypełnioną po brzegi dziełami klasyków socjalizmu, zdewastowaną salę kinowo-widowiskową, stoły do ping-ponga i zniszczone pomieszczenia gospodarcze.

Opuszczone budynki - opuszczona ambasada rosyjska

Drugim opuszczonym miejscem na tej samej posesji jest blok, tzw. domowiec, w którym mieszkali rosyjscy dyplomaci z rodzinami. Opuszczony budynek liczy 6 pięter i dwie klatki schodowe. Wewnątrz zachowało się sporo sprzętów, mebli, kuchenek gazowych, czy starych rosyjskich gazet. Ogólnopolskie media informowały kilkukrotnie, że Polska czyni starania o odzyskanie tej atrakcyjnej działki, jednak opuszczony budynek wciąż pozostaje w gestii Federacji Rosyjskiej.

W youtube udało nam się znaleźć przerażający filmik nakręcony wewnątrz tego obiektu - krótkie wideo przywodzi na myśl postapokaliptyczne krajobrazy opuszczonej Prypeci, miasta leżącego 2km od czarnobylskiego reaktora.

Opuszczone budynki - zobaczcie co jest w środku opuszczone ambasady rosyjskiej

Autor: Filip Pabjas
Data publikacji: 8.05.2013 15:10

Najlepszy portal o architekturze - Archirama.pl. Opuszczone miejsca dział na Archirama.pl. Wynajdujemy ciekawe opuszczone miejsca w Polsce i na świecie. To cię zdziwi. Galerie zdjęć z opuszczonych miejsc, opuszczonych fabryk, opuszcznych domów i innych opuszczonych budynków. Taka architektura też jest w Polsce. Mnóstwo opuszczonych miejsc jest w twoim mieście. Archirama.pl odkrywa najciekawsze opuszczone miejsca. Zwiedzanie opuszczonych miejsc jest modne. Zaplanuj z Archirama.pl podróże architektoniczne po opuszczonych miejscach. Ciekawe galerie zdjęć, które cię zainspirują do odkrywania opuszczonych miejsc. Czy taka architektura straszy?