„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Pomoc

Witamy w Pomocy serwisu Archirama.pl.

Znajdziesz tu niezbędne informacje na temat serwisu i jego działów. Dowiesz się jak zarejestrować się na naszym Forum, co zrobić, by otrzymywać newsletter oraz jak założyć portfolio.

 

Archirama.pl – nowatorski portal o architekturze

Archirama.pl, popularny serwis poświęcony architekturze i wszelkim dziedzinom z nią związanym: dizajnowi, modzie, technice, stylowi życia.

Archirama.pl popularyzuje architekturę (wiedza), ale w lekki i przystępny sposób (rozrywka). Ma wartość informacyjną – podaje najświeższe wiadomości architektoniczne z Polski i ze świata (news). Daje też użytkownikom możliwość istotnego współtworzenia serwisu (interaktywność). Profesjonalne podejście połączone z lekką i przystępną formułą stawia portal Archirama.pl  na pierwszym miejscu wśród polskich serwisów poświęconych architekturze. Serwis budowany jest przez profesjonalny zespół miesięcznika „Architektura-murator” oraz młodych specjalistów z różnych dziedzin.

 

Z czego składa się serwis Archirama.pl

Archirama.pl – najszersza w polskim internecie panorama świata architektury składa się z działów: Architektura, Design, Wnętrza, Rozmowy o architekturze, Opuszczone miejsca, Lifestyle, Top 10, Foto wideo, Portfolia.

Architektura – to przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata i Polski dotyczących architektury. Najnowsze realizacje światowej sławy architektów, największe realizacje, najwyższe wieżowce i najlepsze budynki. Nie boimy się mówić co jest dobre a co złe. Chwalimy dobre budynki – dajemy im tytuł Archibomby. Ganimy brzydotę i kicz – przyznając takim realizacjom miano Archidramatu.

Lifestyle – to dział, w którym prezentowane są najciekawsze wydarzenia i rzeczy ze świata mody, motoryzacji, sztuki i dizajnu. Ciekawostki, osobowości świata sztuki, wielkie pokazy mody, ciekawe wnętrza, futurystyczne samochody, intrygujące stylizacje, street fashion – czyli to wszystko co składa się na styl współczesnych ludzi. W tym dziale znajdziesz sporo inspiracji jak urządzić mieszkanie, co ubrać i kupić, jak żyć modnie i zdrowo, na co pójść do galerii lub kina.

Portfolia – Archirama oddaje swoim użytkownikom najbardziej zaawansowane narzędzie do budowy portfolii, jakie jest dostępne w polskim Internecie. Każdy może w dziale Portfolia serwisu Archirama prezentować swoje prace, niezależnie od ich rodzaju (zdjęcia, muzyka, filmy) oraz wielkości (oddajemy za darmo olbrzymie przestrzenie na naszych serwerach). Dodatkowo portfolio daje szereg możliwości – można na nim prowadzić bloga, poznawać znajomych, umieszczać swoje CV, komentować prace innych użytkowników. Nowoczesna grafika i przyjazny panel administracyjny są atutem portfolii w Archiramie. Założenie własnego profilu zajmuje zaledwie kilka minut. Portfolia mają szereg kategorii, które ułatwiają szukanie interesujących nas osób, np. kogoś, kto zajmuje się fotografią ślubną w Warszawie, albo projektowaniem domów jednorodzinnych w Szczecinie.

Sklep on line - internetowy sklep z wszystkimi publikacjami ZPR Media S.A. Można w nim zamówić czasopisma, prenumeratę czasopism, numery archiwalne lub specjalne, a także wydania elektroniczne. W ofercie sklepu są również ksiązki, płyty, filmy czy komiksy.

 

Jak zarejestrować się w serwisie Archirama.pl?

Rejestracja użytkownika jest wspólna dla serwisu (w szczególności dział Portfolia) oraz Forum Archirama.pl (http://forum.archirama.pl). Oznacza to, że rejestrujesz się tylko raz, a następnie zarówno w serwisie Archirama.pl, jak i na forum korzystasz z tego samego loginu i hasła.

Aby się zarejestrować należy przejść do strony Archikracja – Forum lub na stronę Archikracja – Portfolia. Do działu Portfolia można również przejść bezpośrednio z górnego okienka na samej górze strony (obok logo), naciskając „załóż portfolio”. Okno rejestracji jest takie samo zarówno dla osób chcących korzystać z Forum, jak i chcących stworzyć własny profil na Portfolia.

Aby zarejestrować się należy wypełnić formularz i podać login, hasło oraz adres e-mail, można też wypełnić dodatkowe pola. Aby przejść dalej musisz wyrazić zgodę na warunki korzystania z serwisu. Następnie wciskasz na samym dole przycisk „Zakończ rejestrację”.

Jeśli jesteś już użytkownikiem Forum muratordom.pl, wystarczy że zalogujesz się w serwisie, korzystając ze swojego loginu i hasła.

 

W jaki sposób polecić artykuł/galerię znajomym?

Jeśli uznałeś, że nasze artykuły są godne polecenia, wystarczy tylko wpisać adres e-mail Znajomego w polu „Podaj adres e-mail” znajdującym się w formularzu „poleć znajomemu” pod każdym artykułem. Po wpisaniu adresu naciśnij przycisk „poleć znajomemu”. Po kliknięciu Twoja wiadomość zostanie wysłana pod wskazany adres.

 

Jak zamówić newsletter?

Newsletter archiramy to co tydzień najświeższe i najciekawsze wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej skrzynce mailowej.

Aby otrzymywać newsletter musisz tylko podać swój adres e-mail. Możesz skorzystać z rozwijanego pola rejestracji newslettera znajdującego się przy lewej krawędzi serwisu (rozwijany blok w kształcie koperty, obok okna facebook’a) lub z pola rejestracji znajdującego się w prawej kolumnie podstron, lub z pola rejestracji znajdującego się pod każdym artykułem. Po wpisaniu adresu wystarczy tylko potwierdzić i… już jesteś na naszej liście subskrybentów newslettera.

 

Napisz do nas

Wszelkie uwagi i informacje o problemach związanych z korzystaniem z serwisu prosimy kierować na adres: archirama@murator.com.pl

 

 

Zamów bezpłatny newsletter:
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.