Konferencja „Kultura + rewitalizacja” Warsztaty i rozmowy o poprawie jakości funkcjonowania miasta
Konferencja „Kultura + rewitalizacja” odbędzie się w dniach 4 i 5 grudnia 2014 w Warszawie. Jest to kolejne spotkanie organizowane przez zespół ds. Miejskich Polityk Kulturalnych. Tym razem zespół współpracować będzie z British Council. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń związanych z pracami rewitalizacyjnymi na rzecz miasta i kultury.
Spotkanie odbędzie się w 2 częściach. Pierwszego dnia, w budynku Biblioteki Narodowej w Warszawie, będzie miała miejsce dyskusja nad szeroko rozumianym procesem rewitalizacji. Będzie mowa o narzędziach edukacji, kultury i animacji, które można wykorzystać przy projektach rewitalizacji miast. Organizatorzy i uczestnicy spotkania postarają się uświadomić i zrozumieć kogo właściwie dotyczy rewitalizacja, kto jest odpowiedzialny za nią, i za jej poszczególne części.
Poruszone zostaną również bardziej praktyczne sprawy, np. ułożenie modelu współpracy urzędu i innych instytucji czy też udział mieszkańców w procesie rewitalizacji oraz problemy z tym związane.
Drugi dzień przeznaczony jest na warsztaty. Uczestnicy pracować będą nad sposobami pogodzenia innowacyjnych pomysłów z wszelkiego rodzaju ograniczeniami. Tworzone będą plany działań kulturalnych, które wspierają proces rewitalizacji. Warsztaty odbędą się 5 grudnia od godz. 10.00 do godz. 15.30, na ulicy Mysiej 3.
Wstęp i uczestnictwo w konferencji jest bezpłatny i przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych nową jakością pojęcia rewitalizacji, wzmacnianiu rozwiązań międzysektorowych i wykorzystaniu potencjału kultury i polityki kulturalnej.
Udział w konferencji wymaga zgłoszenia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego
Goście spoza Warszawy mogą skorzystać z noclegu. Liczba uczestników konferencji oraz miejsc w hotelu jest ograniczona.
Szczegółowe informacje i program konferencji TU

-
W wielkim młynie z XIX wieku ma powstać przeszło 130 apartamentów. Za rewitalizację odpowiada Grupa Partner więcej
-
Hala Koszyki w Warszawie już wkrótce ma zostać oddana do użytku. Napisy wykonane cyrylicą, stare płytki i stalowe belki przypominają o wiekowej historii hali targowej, ale nowe biura i kawiarnie zmienią funkcjonowanie budynku więcej
-
Współczesna architektura Warszawy: Centrum Kreatywności na Pradze w Warszawie jest już otwarte. W kamienicy obok muzeum i bazaru Różyckiego mają działać nowe start-upy więcej
-
Rewitalizacja, wprowadzanie współczesnej architektury do zabytkowego centrum i poprawa warunków życia mieszkańców to główne tematy dwudniowej konferencji w Nysie więcej
