Rozmowy o architekturze
ROZMOWY O ARCHITEKTURZE

Konkurs architektoniczny Buildera na dom, osiedle lub rewitalizację – wybierz, zaprojektuj i wygraj!

 • Komentarze

Konkurs architektoniczny Buildera na dom, osiedle lub rewitalizację – wybierz, zaprojektuj i wygraj!

Konkurs architektoniczny Buildera na dom, osiedle lub rewitalizację – wybierz, zaprojektuj i wygraj!

Konkurs architektoniczny Buildera II edycja 2014 to propozycja dla studentów architektury, absolwentów i młodych architektów przed 30 rokiem życia. W tegorocznej edycji mamy do wyboru trzy tematy konkursowe. Wystarczy zaprojektować koncepcję domu dla młodych, nowoczesnego osiedla lub rewitalizacji fortu Mokotów w Warszawie aby zgarnąć nagrodę główną w wysokości 7 tysięcy złotych!

Zaprojektuj nowoczesne osiedle, dom dla młodych lub rewitaliozcję fortu Mokotów

Konkurs architektoniczny na koncepcję domu, osiedla lub rewitalizacji realizowany jest przez miesięcznik Builder w ramach projektu Promujemy Polską Architekturę. Inicjatywa ma na celu promocję młodych talentów. Nagradzane będą prace wyróżniające się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektowanej architektury, dbałością o detale oraz poprawnością technologiczną.

Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa 31.10.2014! Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział również zespoły. Projekty koncepcyjne należy przygotować i zgłosić do dnia 15.12.2014 roku. Do wyboru są trzy kategorie konkursowe:

1. „Dom dla młodych – marzenie młodego pokolenia”. Projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego i jego otoczenia.
2. „Osiedle mieszkaniowe XXI”. Projekt koncepcyjny osiedla mieszkaniowego i jego otoczenia.
3. „Koncepcja rewitalizacji okolic fortu Mokotów – zaskocz dewelopera”. Projekt koncepcyjny będzie mógł mieć szansę realizacji, dlatego należy wykonać go według wytycznych dewelopera i według podanych warunków zabudowy.

Warunkiem koniecznym do spełnienia we wszystkich zadaniach konkursowych jest wykorzystanie minimum po jednym rozwiązaniu przedstawionym przez każdego z Mecenasów Programu, Partnerów Technologicznych Konkursu.

W każdym z trzech zadań konkursowych zostaną przyznane nagrody pieniężne o łącznej wartości 45 000 złotych. Przewidziane są również nagrody dodatkowe oraz wyróżnienia.

I nagroda – 7000 zł
II nagroda – 5000 zł
III nagroda – 3000 zł

Zwycięzcy konkursu i nagrodzone prace zostaną ogłoszone podczas dorocznej Gali Buildera, na której wręczane są wyróżnienia Budowlana Firma Roku i statuetki Polskiego Herkulesa. Nagrodzone prace zostaną również zaprezentowane w specjalnym wydaniu Buildera.

Szczegółowe informacje, harmonogram i regulamin konkursu znajdują się na stronie www.ebuilder.pl

przeczytaj rowniez
 • Najładniejsze domy na świecie: funkcjonalizm, minimalizm i wyjątkowy design
  Najładniejsze domy na świecie: funkcjonalizm, minimalizm i wyjątkowy design

  Dzięki organizatorom konkursu architektonicznego AR House Awards 2014  możemy dowiedzieć się jak prezentują się jedne z najładniejszych domów na świecie. Zobacz galerię! więcej

 • Architektura skandynawska: drapacze chmur z Oslo
  Architektura skandynawska: drapacze chmur z Oslo

  Wieżowce w stylu skandynawskim? Rewitalizacja nabrzeży w Oslo to przedsięwzięcie o ogromnym zasięgu, a największy z przewidzianych projektów, zespół budynków biurowych, usługowych i mieszkalnych Barcode (czyli kod kreskowy), od początku wzbudza ogromne emocje wśród mieszkańców norweskiej stolicy. Trzynaście różnej wysokości budynków powstaje według projektu belgijskiej pracowni MVRDV we współpracy z norweskimi biurami architektonicznymi a-lab, Snøhetta i Dark Architects więcej

 •  Architektura Warszawy: nowy Bazar Różyckiego
  Architektura Warszawy: nowy Bazar Różyckiego

  Aleksandra Wasilkowska przedstawia projekt rewitalizacji Bazaru Różyckiego na warszawskiej Pradze. Współczesna architektura, wspólna kuchnia przy targowisku, bryła gigantycznego syfonu – po rewitalizacji „Różyc” ma stać się atrakcją prawobrzeżnej Warszawy  więcej

 • Projekt najbardziej rekreacyjnego mostu na świecie – mapping na wodospadach i mnóstwo przestrzeni publicznej
  Projekt najbardziej rekreacyjnego mostu na świecie – mapping na wodospadach i mnóstwo przestrzeni publicznej

  Architekci z pracowni architektonicznej OMA stworzyli najbardziej rekreacyjny most na świecie. Bryłę zaprojektowano jako przestrzeń publiczną, która łączy dwa brzegi rzeki Anacostia. Projekt 11th Street Bridge Park – Anacostia Crossing jest połączeniem parku, mostu i przestrzeni miejskiej. Architektura współczesna wsparta jest nowoczesnymi technologiami np. mappingiem czyli projekcjami multimedialnymi wyświetlanymi na dużych powierzchniach – w tym wypadku na wodospadach więcej

Data publikacji: 28.10.2014 15:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.