Rozmowy o architekturze
ROZMOWY O ARCHITEKTURZE
Twórca Muzeum Historii Żydów Polskich odwiedzi Polskę! Rainer Mahlamaki gościem targów Budma 2014

Twórca Muzeum Historii Żydów Polskich odwiedzi Polskę! Rainer Mahlamaki na targach Budma 2014

  • Komentarze

Twórca Muzeum Historii Żydów Polskich odwiedzi Polskę! Rainer Mahlamaki na targach Budma 2014

Rainer Mahlamaki urodził się w 1956 roku w Ilmajoki w Finlandii. W 1987 roku został absolwentem Wydiału Architektury na Uniwersytecie Tampere. Karierę architekta łączy z pracą akademicką. Od 1997 r. wykłada architekturę współczesną na Wydziale Architektury Uniwersytetu Oulu, a od 2000 roku jest dziekanem tegoż wydziału.

Fot: materiały prasowe

Profesor Rainer Mahlamaki autor m.in. architektury Muzeum Historii Żydów Polskich już w marcu ponownie odwiedzi Polskę. Światowej sławy architekt wygłosi specjalny wykład podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2014.

Profesor Rainer Mahlamaki to światowej sławy fiński architekt, który w Polsce znany jest przede wszystkim jako autor projektu architektonicznego Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W marcu 2014 roku, na zaproszenie Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, weźmie on udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma 2014 Drugiego dnia targów, które potrwają od 11 do 14 marca 2014 roku, wygłosi w Sali Ziemi wykład dla architektów oraz studentów architektury What internationality means in architecture? Prelekcja odbędzie się w ramach projektu współorganizowanego przez IARP - Strada di Architettura, kierowanego do projektantów, na który składają się specjalna ścieżka zwiedzania, ciekawe wydarzenia i wykłady.

Rainer Mahlamaki

Rainer Mahlamaki urodził się w 1956 roku w Ilmajoki w Finlandii. W 1987 roku został absolwentem Wydiału Architektury na Uniwersytecie Tampere. Karierę architekta łączy z pracą akademicką. Od 1997 r. wykłada architekturę współczesną na Wydziale Architektury Uniwersytetu Oulu, a od 2000 roku jest dziekanem tegoż wydziału. W latach 2002-2006 był członkiem Rady, a następnie w latach 2007-2011 prezydentem Fińskiego Towarzystwa Architektonicznego (SAFA). Gościnne wykłady Rainer Mahlamaki wygłasza na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i wielu krajach Europy. Rainer Mahlamaki był wielokrotnie nagradzany, łącznie zgromadził około 40 wyróżnień krajowych i międzynarodowych. Do najważniejszych należą Architectural Arts Young Finland z 1997 roku., a także nagroda Ministra Edukacji Finlandii, którą otrzymał wraz z Ilmarim Landelmą w 2008 roku. W Polsce zrealizował projekt Muzeum Historii Żydów Polskich, za który otrzymał w 2008 roku International Architecture Award. Do najważniejszych projektów Rainera Mahlamakiego zaliczają się zrealizowane w Finlandii: Lusto – Muzeum Lasu i Centrum Informacyjne w Punkaharju, Centrum Sztuki Folkowej w Kaustinen, Fińskie Centrum Natury Haltia oraz budynki uniwersytetów w Tampere i Helsinkach.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.01.2014 16:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.