Rozmowy o architekturze
ROZMOWY O ARCHITEKTURZE

Wykład o architekturze i urbanistyce. Krakowskie spotkanie z profesorem Janem Gehlem

  • Komentarze

Wykład o architekturze i urbanistyce z udziałem wybitnego duńskiego profesora Jana Gehla odbędzie się już 21 października w Krakowie. Autor opowie m. in. o swojej najnowszej książce pt. „Miasto dla lu

Wykład o architekturze i urbanistyce z udziałem wybitnego duńskiego profesora Jana Gehla odbędzie się już 21 października w Krakowie. Autor opowie m. in. o swojej najnowszej książce pt. „Miasto dla ludzi”

Wybitny duński twórca architektury i urbanistyki— profesor Jan Gehl pojawi się w Krakowie już 21 października 2014. Propagator koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autor projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy poprowadzi wykład i opowie m. in. o swojej najnowszej książce pt. „Miasto dla ludzi”

Wybitny architekt i urbanista Jan Gehl znów w Polsce!

Już 21 października o 18:30 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się wykład o architekturze i urbanistyce znanego duńskiego profesora Jana Gehla. O człowieku tym słyszał prawdopodobnie każdy student projektowania, i to już w pierwszych latach spędzonych na wydziale architektury, ponieważ książki Jana Gehla należą do najważniejszych lektur z dziedziny teorii architektury i urbanistyki. Najbardziej znaną publikacją i nieodzownym must-read jest .„Życie między budynkami”.

Jan Gehl jest architektem i byłym profesorem Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze, a także założycielem Gehl Architects - Urban Quality Consultans. Gehl, honorowy członek RIBA, RAIC i PIA, znany jest ze swoich projektówi realizacji poprawy funkcjonowania największych miast świata. 

Spotkanie z wybitnym znawcą problematyki przestrzeni miejskiej to bez wątpienia wielkie wydarzenie. Wykład ma na celu promocję najnowszej książki twórcy pt. „Miasto dla Ludzi” (Cities for People). Praca opowiada m. in. o tym jak poprawić jakość środowiska miejskiego oraz jakie są sposoby zmniejszania zanieczyszczenia powietrza. Autor opowiada jak sprawić by największe miasta na świcie stały się przyjazne dla jednostki. Profesor opisuje strategie urbanistyczne, które z funkcjonują w takich metropoliach jak Kopenhaga, Sztokholm, Rotterdam, Londyn, Amman, Londyn, Melbourne, Sydney, San Francisco czy Nowy Jork.

Spotkania z Profesorem Gehlem zawsze ciesyzły się dużym powodzeniem. Tym razem będzie to także okazja do debaty i wymiany poglądów dotyczących przestrzeni „peerelowskiej spuścizny” mieszkaniowej, a także tzw. „nowej urbanizacji ”, która spełnia jedynie wymagania dewelopera, a negatywnie oddziałowuje na przestrzeń miejską, czego rezultatem jest niska jakość urbanistycznego i architektonicznego krajobrazu.

Wstęp na wykład jest bezpłatny, po uprzednim zarejestrowaniu się i wypełnieniu formularza na stronie (ilość miejsc ograniczona!)

 

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 1.10.2014 13:28
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.