Rozmowy o architekturze
ROZMOWY O ARCHITEKTURZE

Wykład z cyklu spotkań PERSPEKTYWA. Jak pogodzić życie osobiste z zawodem architekta?

 • Komentarze

Spotkanie PERSPEKTYWA. Jak pogodzić życie osobiste z zawodem architekta? Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

Spotkanie PERSPEKTYWA. Jak pogodzić życie osobiste z zawodem architekta?

Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

 • Jacek Rozenek w wykładzie pt. „Work -life balance w życiu architekta” Spotkanie PERSPEKTYWA w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
 • Spotkanie PERSPEKTYWA - Sala Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie
 • Rozmowy architektów na spotkaniu PERSPEKTYWA w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie
 • Upominki od producenta okuć meblowych Häfele Polska - spotkanie PERSPEKTYWA
 • Przedstawiciel firmy Häfele - Rafał Osiński opowiada o produktach - spotkanie PERSPEKTYWA

Szkolenie PERSPEKTYWA które odbyło się 28 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie dotyczyło zawodu architekta oraz równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Wykład przygotował gość specjalny - znany polski aktor a także trener biznesu i coach Jacek Rozenek

Zawód architekt – marzenie czy udręka?

W Instytutcie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie dla architektów z cyklu PERSPEKTYWA. Wykład miał miejsce w siedzibie Instytutu przy ulicy Świętojerskiej 5/7.

Tym razem głównym tematem projektantów nie były rozmowy o architekturze. Na spotkaniu panowała swobodna atmosfera sprzyjająca rozwijaniu nowych kontaktów. Pierwszą część konferencji zajął wykład Work-life balance w życiu architekta poprowadzony przez Jacka Rozenka. Nie zabrakło humoru, wymiany poglądów i spostrzeżeń. Niektórzy goście opowiadali nawet o swoich „architektonicznych” kolejach losu.

Trener starał się uświadomić gościom skąd biorą się ich problemy. Mówił, że prawdopodobnie tworzą je ograniczenia, które sami na siebie nakładamy. Jako ludzie ambitni, zamiast szans i możliwości – doszukujemy się problemów. Fakt, że pragniemy być perfekcyjni sprawia, że nie potrafimy odkryć w sobie realnego potencjału.

Jacek Rozenek polecił spojrzeć na siebie z dystansu lub oczami tych, którzy przebywają z nami na co dzień. Wówczas będziemy w stanie docenić swój talent. Aktor od lat pracuje jako coach pokazując ludziom ich własny rozwój.

Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu

Gość specjalny mówił również o sposobach osiągania równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Przywołał nawet pojęcie zrównoważonego rozwoju, co architektom kojarzyć się może głównie z budownictwem ekologicznym i źródłami energii odnawialnej...

Tymczasem słowa odnoszą się również do rozwoju duchowego. Coach podkreślał, że istotną rolę odgrywają relacje z bliskimi. Mówił o różnicach między kobietami a mężczyznami. Trener twierdzi, że każda z płci ma zupełnie różne potrzeby emocjonalne. Jeśli to sobie uświadomimy będziemy zdolni do budowania szczęśliwszych relacji.

Jacek Rozenek mówił również o tym, że każdy ma w sobie pewien rodzaj energii, którą należy odpowiednio zarządzać by osiągnąć sukces na lata. Jeśli kierujemy jej zasobami w sposób nieodpowiedni, jedyne czego możemy się dorobić to krótkotrwałe powodzenie, słomiany zapał i nieustanny stres.

Przykłady na złe gospodarowanie energię są proste. Gdy rozpoczynamy dzień w pracy, myślimy tylko o tym, kiedy się wreszcie skończy. Natomiast podczas odpoczynku nasz umysł zajęty jest dumaniem o tym, co mamy do zrobienia. Energia przypomina zamknięte koło. Trener polecił bardzo proste rozwiązanie – należy skupiać się na tym co „tu i teraz”. To podobno rzadka i cenna umiejętność, która jest podstawą równowagi.

Po szkoleniu Jacka Rozenka wystąpił Rafał Osiński z firmy Häfele. Opowiadał o tym, że detale mają duże znaczenie wizualne w projekcie architektonicznym. Przedstawił również produkty Häfele, które firma właśnie wprowadza na polski rynek.


Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 5.11.2014 14:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.