Showroom
WNĘTRZA

Architektura wnętrz spod ołówka pracowni Mobius Architekci dla krakowskiej inwestycji Angel Wawel

  • Komentarze

Angel Wawel 220mkw - salon

Angel Wawel 220mkw - salon

Bryła Angel Wawel zlokalizowana u podnóża Wawelu w Krakowie. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsca do zamieszkania. Pracownia Mobius Architekci zajęła się architekturą wnętrz tego obiektu o niepowtarzalnej lokalizacji...

Kraków to miasto, które rozkocha w sobie każdego, kto spędzi tu choćby jeden dzień. Kameralny rynek pełen ulicznych artystów, niepowtarzalny Kazimierz, wielokulturowość, duch przeszłości... Nic nie jest tu przypadkowe. Wnętrza w kompleksie apartamentowców Angel Wawel są jak widownia skierowana na scenę,  na której odgrywa się sztuka zwana „Krakowem”.

Bryła kompleksu, którego inwestorem jest Angel Poland Group pomieści 234 mieszkania.
Wnętrza są zaprojektowane z „krakowskim smakiem". Architektura wnętrz charakteryzuje się dużą elegancją i kunsztem. Niektóre z apartamentów zaprojektowała pracownia Mobius Architekci. Materiały jakich użyli projektanci wydają się być ponadczasowe, co doskonale współgra z historycznym widokiem, który rozciąga się z okien mieszkań. Prezentujemy dwa projekty aranżacji wnętrz stworzone przez zespół Mobius Architekci.

 

Angel Wawel

Apartament o powierzchni 220 mkw zaprojektowany został w przyjemnych, jasnych barwach. Z bieli „wynurza się” jedynie granatowy dywan z wyciętymi wzorami, który znajduje się w salonie. Posadzka i ściany w living roomie pokryte są jasnoszarym materiałem w postaci płyt o szlachetnej strukturze. Charakteru dodaje tu sufit, składający się z delikatnie wygiętych kolebek wypełnionych jasną cegła, oddzielonych od siebie ciemną belką. Duży, okrągły żyrandol przywodzi na myśl estetykę średniowiecznych zamków, i sprawia, że salon przypomina nieco... królestwo. Na zamkowych ścianach  wieszano niegdyś dużych rozmiarów obrazy np. batalistyczne. W tym wnętrzu projektanci również udekorowali ścianę ogromnym, jasnym płótnem z nietypową grafiką przedstawiającą w sposób mocno realistyczny - królika.

Kuchnię nietypowo oddziela od holu nie ściana, lecz półprzeźroczysta kurtyna eksponująca wysokie wnętrze. Na jej tle ukazuje się zwisająca z sufitu, duża trójczłonowa lampa – główny element kompozycyjny tego wnętrza. Lampa pokryta jest materiałem, który wydaje się być dotknięty znakiem czasu. Być może specyficzny sufit i wypuszczone z niego stylizowane oświetlenie oraz kontrastujące z nimi nowoczesne, proste formy i materiały były celowym działaniem projektowym architektów chcących podkreślić obecność ducha Krakowa?

Angel Wawel II

Kolejny apartament projektu Mobius Architekci. Jego powierzchnia to 220mkw. W architekturze wnętrz i wystroju mieszkania dominuje naturalna kolorystyka. Kolory to brąz, beże, biel i elementy żółtych wykończeń, jak np. przeszyć sofy w salonie. Szara sofa pocięta żółtą linią sprawia, że wnętrze jest niepowtarzalne, a przemyślany jest tu każdy element, również wyposażenia. Kuchnia, mimo że połączona z salonem, nie rzuca się szczególnie w oczy. Bryły białych, prostych mebli są kontynuacją białych ścian w salonie. Jasna góra pomieszczenia kontrastuje z ciemnym dołem. Atrakcyjne wejście, w formie ażurowego panelu przesuwnego, poszerzone jest o dodatkowe panele, co optycznie powiększa living room. Podłogę pokrywa ciężki kamienny materiał. Materiały o podobnym charakterze użyte są także w łazience. Dzięki temu łazienka o prostych formach wygląda bardzo ekskluzywnie. Kameralny taras pokryty jest surowym deskowaniem. Wysokie trawy osłaniają szklaną balustradę. Zapewnia to użytkownikom prywatność, przy czym zieleń wyznacza kadr z widokiem cudownego Krakowa.Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 17.04.2014 14:53
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.