archirama.pl

Biurowiec Google w Dublinie: najlepsze miejsce pracy na świecie?

W każdym razie – jeden z najlepszych biurowców. Cztery budynki, które Google wybudowało w Dublinie wyróżniają się bryłą, nietypową architektura wnętrz i warunkami pracy. W popołudniowej przerwie partyjka mini golfa, wizyta w restauracji, czy gra w wirtualnej rzeczywistości? To niektóre dylematy pracownika Google...

Biuro Google w Dublinie, A'Design

Biuro Google w Dublinie, A'Design Award

Fot: materiały prasowe A'Design Award

Biura Google to wizytówka firmy. Architektura wnętrz, projektowana przez bezkompromisowe pracownie wygląda co najmniej dobrze w branżowych magazynach i jest świetną reklamą. Ale świetne warunki, które firma zapewnia pracownikom jest magnesem przyciągającym pracowników i budującym koncernowi opinię jednego z najlepszych pracodawców na świecie. Co ważne, aranżacje wnętrz maja być raczej funkcjonalne i poprawiające warunki pracy, niż prestiżowe. Przedstawiciele zarządu regularnie podkreślają, jak ważne są pozytywne relacje między pracownikami i możliwość interakcji. Najwyraźniej ten system faktycznie działa.  
Kampus firmy Google w Dublinie to zespół czterech architektonicznych brył, mieszczących się w starej części miasta. Powierzchnia czterech biurowców wynosi łącznie 47 000 m kw. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Camenzind Evolution and Henry J. Lyons Architects.
Najwyższy z budynków to liczący 14 pięter Google Docks, zresztą najwyższy komercyjny budynek w Dublinie, górujący nad okolicą.

W czterech irlandzkich biurowcach pracują specjaliści od sprzedaży, marketingu, finansów a także inżynierowie przynajmniej z 65 krajów. W tak złożonym środowisku łatwo o nieporozumienia, projektanci twierdzą jednak, że 400 miejsc spotkań (mniej lub bardziej formalnych) pozwala na wydobycie potencjału pracowników. Efektywnej pracy sprzyjają takie 42 niewielkie kuchnie, pokoje gier, centrum fitness, basen, centrum odnowy biologicznej...Zdjęcia: materiały prasowe A'Design Award
Data publikacji: 2.05.2014 17:17