Showroom
WNĘTRZA

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design na balkonie

 • Komentarze

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design

Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design na balkonie i tarasie. Fot. Inter IKEA Systems BV.

 • Nowości Ikea – marzec 2014. Skandynawski design
 • Fotele SKARPÖ, projekt Magnus Elebäck
 • Fotel SKARPÖ - Ikea
 • Stolik ASKHOLMEN - Ikea 2014
 • Ikea 2014 - stojak na kwiaty ASKHOLMEN
 • Krzesło składane i stolik z serii MÄLARÖ, Ikea 2014
 • Nowości Ikea - wiosna 2014

Polska to kraj skandynawski – sugeruje to wyraźnie popularność produktów Ikea. Co szwedzki koncern przygotował na wiosnę?

Dyrekcja Ikea czuje już wiosnę. Marcowe nowości Ikea to przede wszystkim meble ogrodowe i dodatki, które można wykorzystywać w plenerze.

Aranżacja wnętrz: balkon


Dla tych, którzy po zimie obawiają się wiosennego słońca, Ikea przygotowała asymetryczny parasol FLISÖ z podstawą BRAM-SÖN. Czasza parasola podtrzymywana jest przez nóżkę o regulowanej wysokości. Co najważniejsze, punkt podparcia znajduje się blisko krawędzi parasola, więc mebel można ustawić np. przy ścianie balkonu albo tarasu.
Dla właścicieli małych mieszkań i wszystkich, którzy dbają o oszczędność miejsca przeznaczony jest stolik – konsolka ASKHOLMEN. Dwie nogi mebla stykają się ze ścianą, trzecia wysunięta jest do przodu. Dzięki temu mebel zajmuje mniejszą przestrzeń, jest optycznie lżejszy, a jednocześnie stabilny.
MÄLARÖ to seria mebli składanych jak nożyczki, łatwych do przechowywania choćby w szafie.
Wolne miejsce w narożniku może zająć stojak ASKHOLMEN. To prosta konstrukcja, żywo kojarząca się z mebelkami z PRL-owskich bloków albo produktami zdolniejszych uczniów powstającymi na ZPT. Może nie zachwyca, ale pewnie sprawdzi się jako praktyczna podpora dla roślin doniczkowych.

Aranżacja wnętrz: taras


A co ze szczęśliwymi użytkownikami obszernych, skąpanych w słońcu tarasów? Ikea proponuje im
wyciągnięcie się w leżaku ÄPPLARÖ. Mogą też wypić poranną kawę, siedząc w obłych, wygodnych fotelach SKARPÖ – siedziskach będących skrzyżowaniem krzesełka ogrodowego z klubowym fotelem. Meble wyglądają całkiem zgrabnie, czego nie mógłbym powiedzieć o modułowej serii wypoczynkowej KUNGSHOLMEN. „Plastikowy rattan”?  Brzmi to dość dziwnie i chyba nie najlepiej łączy się z propagowanymi przez szwedzki koncern ekologicznymi ideałami. Oczywiście meble z tworzywa sztucznego są bardziej praktyczne od tych z naturalnego materiału, w polskim klimacie mogą lepiej się sprawdzić. Informacje o kolejnych nowościach – już wkrótce.

przeczytaj rowniez
 • Cafe Corner. Architektura wnętrz
  Cafe Corner. Architektura wnętrz

  Modernizm to wizytówka Gdyni, do aranżacji wnętrz z Dwudziestolecia nawiązują nowe lokale, takie jak Cafe Corner w śródmieściu więcej

 • Aranżacja wnętrza: trzy kolory
  Aranżacja wnętrza: trzy kolory

  Architektura wnętrz salonu salonu sprzedaży marki Profbud ze swoimi kontrastowymi barwami to kolejna praca charakterystyczna dla stylu Roberta Majkuta więcej

 • Życie w stylu skandynawskim. Ciepło na Północy
  Życie w stylu skandynawskim. Ciepło na Północy

  W Szwecji nie można kupić mieszkania na wynajem. Spokojny Skandynaw w pralni może zmienić się w bestię. W środku lata starzy i młodzi tańczą wokół słupa i udają wesołe żabki. Życie sąsiadów zza morza okazuje się bardziej egzotyczne, niż można by sądzić, udowadnia autorka książki „Szwedzi. Ciepło na Północy” więcej

 • Konkurs architektoniczny: termy w Carrarze
  Konkurs architektoniczny: termy w Carrarze

  Biały marmur w aranżacji wnętrz łazienki uważany jest za luksus. A co można powiedzieć o termach pełnych najsłynniejszej odmiany marmuru? więcej

Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 17.03.2014 11:47
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.