archirama.pl

7 kawiarni jak z serialu

Architektura wnętrz inspirowana znanym serialem. Taki pomysł przyszedł do głowy niejednemu przedsiębiorcy. Rezultaty bywają różne...

Serwis do kawy
Fot: Benedykt Dorys, Polona

Niedawno pisaliśmy o stambulskiej kawiarni pełnej motywów z Breaking Bad. Żeby zdobyć popularność – a właściwie skorzystać z popularności serialu – na całym świecie właściciele kawiarni przekształcają wnętrza na wzór filmowych hitów. Ba, niektórzy sami wcielają się w swoich ulubionych bohaterów.

Tak jest z „Gunterem”, dawniej Du Xin, który w Pekinie urządził wierną kopię kawiarni, w której czas spędzali bohaterowie serialu „Przyjaciele”. Chińczyk nie ograniczył się do skopiowania dekoracji i gadżetów, imionami serialowych postaci nazwał syna i żonę, a gości zachęca do naśladowania scen z sitcomu.
Mniej radykalni są właściciele toruńskiej mutacji tej samej kawiarni, Central Coffee Perks. Architektura wnętrz przybytku przy Strumykowej 2 wiernie naśladuje realia Manhattanu.

Jeśli szukacie czegoś bardziej egzotycznego, do woli można przebierać w lokalach inspirowanych fantastyką. Fani serialu „Doctor Who” mogą się wybrać np. do Fab Cafe w Manchesterze. Niestety, najsłynniejsze miejsce spotkań zwolenników kapitana Kirka i załogi USS Enterprise The nie mogą się już spotykać w Star Trek Experience. Szkoda – klub w Las Vegas mógł się pochwalić ochroniarzami przebranymi za Klingonów, barem, restauracją, kinem i innymi atrakcjami.
Ci, którzy wolą nieco mroczniejsze klimaty, mogą się wybrać np. do Château St. Germain w Gruyéres (Szwajcaria) i wypić espresso w otoczeniu organicznych brył inspirowanych projektami H. R. Gigera. Tego samego, który był ojcem (duchowym) Obcego z kwasem zamiast krwi. W Warszawie na razie takich lokali brak – na pocieszenie jest Cafe Paradox przy Anielewicza, ze skromnym wystrojem (mapa Śródziemia na ścianie), ale przyjemną atmosferą i wyborem gier fantastycznych.

Autor: KZ
Zdjęcia: Benedykt Dorys, Polona
Data publikacji: 2.09.2015 13:46

Archirama.pl to szczególny portal poświęcony architekturze w szerokim znaczeniu. Interesują nas nie tylko projekty architektoniczne, ale również aranżacje, wykonania, a także efekt końcowy. W dziale Top 10 Archiramy możesz poznać naszą opinię na temat tego, co naszym zdaniem zasługuje na uznanie i szacunek - bryły, budynki, architektura, ale także tego, co niekoniecznie przypadło nam go gustu i – mówiąc wprost – architektura, która szpeci otaczającą infrastrukturę. To właśnie w tym dziale poznasz 10 najbrzydszych kościołów w naszym kraju. Ocenie podlega: architektura wnętrza, bryła, architektura projekty. Dzięki informacjom w naszym dziale dowiesz się, jak je urządzić, aby były estetyczne oraz funkcjonalne. Jeśli lubisz dokonywać ocen, ten dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Poznaj Top 10 Archiramy już dziś!