archirama.pl

7 najładniejszych małych domów. GALERIA

Najładniejsze domy świata w kategorii mini. Mała bryła jest piękna!

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

Dom mobilny  - 27 mkw wszędzie tam, gdzie Ty

Najładniejsze domy – małe i najmniejsze

Ograniczony budżet, mała działka, a może potrzeba wolności? Własny dom nie musi być ogromną bryłą z cegły i kamienia. W USA coraz popularniejsze są domy małe, a nawet bardzo małe. Niekoniecznie muszą być miejscem do życia na stałe, czasem top tylko pracownia, miejsce wypoczynku, domek zagubiony w lesie. Kiedy indziej mini domy towarzyszom swoim właścicielom w dalekich podróżach.

Dom Kereta, Warszawa, Grupa Projektowa Centrala
O najwęższym domu świata pisaliśmy już wcześniej dokładnie – na naszą listę trafił jako jedyny dom z Polski.

Diogene Micro Home, Renzo Piano
Stararachitekt nie zawsze projektuje ikony architektury. Mikroskopijny domek jest na pewno większy od beczki Diogenesa, ale mając 7,5 mkw zmieści się w niejednym pokoju i na każdej działce. W środku znalazło się wszystko, co niezbędne, od łóżka i biurka, przez łazienkę po szafę i schowki. Do tego panele solarne i system do zbierania i filtrowania deszczówki.

Nomad Micro Home
Ma prawie 10 mkw, ale wydaje się większy i całkiem wygodny. Kanadyjska firma Nomad Houses chce sprzedawać te domy jak meble z Ikei – spakowane i gotowe do samodzielnego montażu.

Dom mobilny Abaton
Jak na swoją kategorię, dom APH80 to istny gigant – 27 mkw daje całkiem sporą powierzchnię do życia. Dom modułowy można łatwo składać i rozkładać, a spakowany przewozić w dowolne miejsce.

Blob VB3 Mobile Tiny House
Dla zwolenników współczesnej architektury to jeden a najładniejszych domów na liście. Opływowa bryła zaprojektowana przez dmvA Architects wygląda, jakby spadła z kosmosu – zwłaszcza, gdy przednia część domu uniesie się do góry jak w klasycznych filmach s-f.

Tumbleweed Tiny House
Coś dla zwolenników bardziej tradycyjnych brył. Nie lubisz betonu architektonicznego, tęsknisz za drewnianym, małym domem z gankiem i chcesz być w ruchu? Drewniany domek w stylu vintage, z dwuspadowym dachem i drewnianymi ścianami, zbudowany jest na przyczepie i może być holowany za samochodem.

Exbury Egg
Zaprojektowane przez  SPUD Group, PAD Studio i Stephena Turnera pływające jajo ma efektowną drewniana elewację, ukołysze mieszkańca do snu, może być zacumowane na jeziorze czy rzece. Ale jak wyskoczyć rano po bułeczki?


Autor: KZ
Data publikacji: 28.10.2014 11:48

Archirama.pl to szczególny portal poświęcony architekturze w szerokim znaczeniu. Interesują nas nie tylko projekty architektoniczne, ale również aranżacje, wykonania, a także efekt końcowy. W dziale Top 10 Archiramy możesz poznać naszą opinię na temat tego, co naszym zdaniem zasługuje na uznanie i szacunek - bryły, budynki, architektura, ale także tego, co niekoniecznie przypadło nam go gustu i – mówiąc wprost – architektura, która szpeci otaczającą infrastrukturę. To właśnie w tym dziale poznasz 10 najbrzydszych kościołów w naszym kraju. Ocenie podlega: architektura wnętrza, bryła, architektura projekty. Dzięki informacjom w naszym dziale dowiesz się, jak je urządzić, aby były estetyczne oraz funkcjonalne. Jeśli lubisz dokonywać ocen, ten dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Poznaj Top 10 Archiramy już dziś!