Top 10 archiramy
TOP 10 ARCHIRAMY
Nietypowe areny sportowe

Architektura na świecie. Nietypowe areny sportowe. Zobacz 6 najbardziej niesamowitych obiektów sportowych na świecie!

  • Komentarze

Pływające boisko niedaleko Marina Bay w Singapurze

Pływające boisko niedaleko Marina Bay w Singapurze – stadion, do którego należy pływające boisko, jest największym stadionem w Singapurze. Został otwarty w 2007 roku i znajduje się niedaleko ekskluzywnego hotelu Marina Bay. Całość boiska unosi się na wodzie, dzięki specjalnie zaprojektowanej stalowej konstrukcji. Ciekawe co się stanie, kiedy piłka wypadnie poza linię autową?

Fot: chensiyuan / Wikimedia Commons

Architektura. Prezentujemy wam 6 obiektów sportowych, na których uprawianie sportu wymaga dużej odwagi. Obiekty te nie raz wymagały nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Pewne jest, że wyzwaniem jest samo rozegranie meczu na skraju urwiska, czy partia tenisa na najwyższym piętrze wieżowca. Zobaczcie 6 najdziwniejszych miejsc do uprawiania sportu!

Architektura. Na świecie znajdziemy tysiące nietypowych miejsc. My prezentujemy wam teraz najbardziej nietypowe areny sportowe. Niektóre z nich wymagają dużej odwagi aby postawić na nich nogę, a co dopiero rozegrać mecz.

>> Zobacz również 11 miejsc na świecie, które musisz odwiedzić!

Nie ulega wątpliwości, że każde z tych miejsc powstało ze względu na potrzeby mieszkańców lub turystów, a ci są najbardziej wymagający. Być może dlatego też znaczna cześć tych nietypowych miejsc przynależy do pobliskich ekskluzywnych hoteli. Zobaczcie proponowane przez nas 6 nietypowych aren sportowych, jakie znaleźliśmy na świecie!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Print Screen z http://www.youtube.com/watch?v=n4KOzUWkDzk, chensiyuan / Wikimedia Commons, Print Screen z http://www.youtube.com/watch?v=AaD27q8stEA, Blenihan / Wikimedia Commons, Mirco / Wikimedia Commons, Erik Christensen / Wikimedia Commons
Data publikacji: 4.11.2013 13:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.