archirama.pl

Daniel Libeskind projektantem architektury wnętrz i sztuki użytkowej? Zobacz TOP 7 najnowszych produktów designerskich amerykańskiego stararchitekta

Daniel Libeskind to nie tylko projektant muzeów, pomników Holokaustu i wieżowców. Ten stararchitekt świetnie odnajduje się również w kreowaniu designu! Sprawdź jak prezentuje się architektura wnętrz i sztuka użytkowa znanego twórcy architektury współczesnej

Daniel Libeskind i design

Daniel Libeskind i design

Daniel Libeskind zaprojektował już sporą ilość designerskich przedmiotów z dziedziny sztuki użytkowej. Można je obejrzeć na stronie biura stararchitekta. My przedstawiamy TOP 7 najnowszych projektów. Oto one:1. Biurko „SCRIBE” dla firmy FIAM
Materiałem, z którego powstało biurko jest podwójne, 12 milimetrowe zaokrąglone, przezroczyste lub piaskowane, szkło. Daniel Libeskind podpisał limitowaną edycję specjalnym urządzeniem, które pisze po szkle.

2.  Lustro dla FIAM
Teorytycznie klasyczne, owalne zwierciadło. To lustro posiada jednak jeden ważny element - charakterystyczne przecięcie, które jest jak znak firmowy stararchiteka.

3. Glance Daniel Libeskind Jacuzzi
Wanna, tudzież jacuzzi, o nietypowej bryle z oparciem i diagonalnym rysunkiem na obudowie.


4. Ice by Daniel Libeskind  - żyrandol dla czeskiej marki Lasvit
Kanciaste formy zostały wypełnione szkłem kryształowym, tworząc bryły przypominające sople lodu. Całość zawieszona na trójkątnej (i tu pojawia się Libeskind) formie. Oczywiście, wszystko wykonane ręcznie.

 


5. Poliform -  Daniel Libeskind – szafa
Piękna, prosta bryła oznakowana delikatnymi nacięciami w stylu Libeskinda. Na uwagę zasługuje nietypowy detal uchwytu szafy, który przecina ją, zupełnie jak oś Muzeum Żydów w Berlinie.

6. Poliform -  Daniel Libeskind – półka
Półka z nietypowo krzyżującymi się płaszczyznami. Mebel z kolekcji Poliform, zaprojektowanej  przez Daniela Libeskinda, przy użyciu technologii DuPont.

7. Poliform -  Daniel Libeskind – kuchnia
Kolejny mebel ze, wspomnianej wcześniej, kolekcji Poliform. Bardzo prosta kuchnia w tonacji czerni i bieli, z akcentem, nietrudno się domyślić jakim - oczywiście skosem. Boczną płytę blatu roboczego Libeskind „ściął” do środka. Mały zabieg, a efekt powalający.

 

Milena Glinojecka

Data publikacji: 15.05.2014 14:18

Archirama.pl to szczególny portal poświęcony architekturze w szerokim znaczeniu. Interesują nas nie tylko projekty architektoniczne, ale również aranżacje, wykonania, a także efekt końcowy. W dziale Top 10 Archiramy możesz poznać naszą opinię na temat tego, co naszym zdaniem zasługuje na uznanie i szacunek - bryły, budynki, architektura, ale także tego, co niekoniecznie przypadło nam go gustu i – mówiąc wprost – architektura, która szpeci otaczającą infrastrukturę. To właśnie w tym dziale poznasz 10 najbrzydszych kościołów w naszym kraju. Ocenie podlega: architektura wnętrza, bryła, architektura projekty. Dzięki informacjom w naszym dziale dowiesz się, jak je urządzić, aby były estetyczne oraz funkcjonalne. Jeśli lubisz dokonywać ocen, ten dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Poznaj Top 10 Archiramy już dziś!