archirama.pl

Hotele świata. Ranking Top 10 najlepszych hoteli na świecie

Archirama.pl prezentuje ranking 10 najpiękniejszych hoteli na świecie. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Który z prezentowanych hoteli, według was, zasługuje na miano najpiękniejszego na świecie? A może macie swoje własne typy?  

Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim stoi na zielonej wyspie otoczonej przez wody Łyny i Symsarny

Fot: Piotr Ostrowski

Znajdujemy się na półmetku wakacji. Większość z nas planuje właśnie swój wypoczynek. Dlatego postanowiliśmy przedstawić wam najlepsze hotele na świecie.

Hotel The Ritz - Carlton w Szanghaju

Nasz ranking rozpoczniemy od Hotelu The Ritz – Carlton Shanghai, Pudong. Jeżeli ktoś z was planuje w tegoroczne wakacje wybrać się do Chin, warto przynajmniej zwiedzić hotel w Szanghaju. Przeszklony wieżowiec góruje nad miastem, a panoramę Szanghaju i okolic można podziwiać z hotelowych okien. W tym 5 gwiazdkowym, nowoczesnym hotelu zaprojektowano salon odnowy biologicznej, sale konferencyjne, biznesowe umożliwiające spotkania małych grup. Kolacje możemy zjeść w jednej z 4 perfekcyjnie wykończonych restauracji. Wnętrze hotelu to nie tylko wysoki standard wyposażenia, ale wykończenie na najwyższym poziomie architektury i designu. W pokojach brak jest kiczowatego przepychu, a każdy z 285 pokoi jest wykończony w spokojnych kolorach wykorzystując funkcjonalne wykończenia.

Wakacje w afrykańskim buszu

A może macie zamiar wybrać się do Południowej Afryki? Kolejnym nominowanym w kategorii najpiękniejsze hotele świata jest kompleks wybudowany w rezerwacie Sabi Sand Wildtuin. Apartamenty, jakie tam przygotowano nie mają nic wspólnego z mieszkaniem w afrykańskim buszu. Parterowe domki usytuowane są w otoczeniu afrykańskiej zieleni, w całkowitej harmonii z afrykańską naturą. Hotel Singita Boulders Lodge posiada swój własny basen,  elewacje wykonanie są z dodatkami afrykańskiego stylu. Całe założenie wykończone zostało na bardzo wysokim poziomie, ale mimo tego bardzo dobrze koresponduje z otoczeniem.

Co powiecie na wakacje pod wodą?

Takie atrakcje proponuje podwodny hotel w Stambule. Hotel wykonany został na zasadzie przeszklonych kapsuł, które pełnią rolę pokoi wykończonych na najwyższym poziomie. Przeszklone ściany i sufit dały możliwość całodobowego obserwowania fauny i flory podmorskich głębin. Całość hotelu składa się z dwóch części. Część nadziemna złożona z restauracji oraz sal ekspozycyjnych. Jednak największą atrakcją są tu podwodne pokoje, z których można podziwiać piękno podwodnych głębin.

W Singapurze możemy zatrzymać się w Hotelu Marina Bay Sands. Ogromne założenie składające się z trzech strzelistych budynków. Hotel zaprojektowany został przez: Moshe Safdie ( Safdie Architects). W trzech wieżach hotelowych ulokowano aż 2 500 pokoi. Hotel został otwarty w 2010 roku. Całe założenie to nie tylko pokoje hotelowe i recepcja. W środku znajdziemy także galerię handlową, teatr, kasyno, czy Muzeum Nauki, sale kongresowe.

Radisson Blu Royal Hotel można uznać za pierwszy hotel, który wyszedł ze sztywnych ram, jakie do tej pory pełnić miał hotel. Kopenhaski hotel został w całości zaprojektowany przez Arne Jacobsena. Od jego otwarcia minęło 50 lat a jest on nadal uważany za perełkę wśród światowej klasy hoteli. Wnętrza prostopadłościennego budynku zostały wykonane w odcieniach zieleni, która była ważna dla Jacobsena (był także architektem krajobrazu). 20 – piętrowa konstrukcja była inspirowana Park Avenue w Nowym Jorku.

Prime Hotel w Vietnamie także można zaliczyć do perełek światowej architektury. Hotel został zaprojektowany na zasadzie uskoków, a jego frontowa elewacja przypomina schody. Przeszklenia w kolorze zieleni sprawiają, że budynek z zewnątrz staje się dla każdego przechodnia intrygujący. Na samym dachu hotelu znajduje się basen wraz z tarasem widokowym. Trzeba powiedzieć, że wnętrze hotelu w Wietnamie jest dużo mniej intrygujące niż jego elewacje.

Łódź także może poszczycić się wysokiej klasy hotelem. Andel's Hotel to nowoczesny budynek zachowany w zabytkowym, industrialnym stylu. Wzrok przyciągają tutaj elewacje budynku wykonane z czerwonej, palonej cegły. Hotel to odrestaurowany budynek XIX wiecznej przędzalni. 277 pokoi prezentuje niebanalny design, w którym widoczna jest gra kolorów. Elementy szkła i tekstyliów w połączeniu z meblami tworzą kontrastowy design. Trzeba zaznaczyć, że takie wykończenie wnętrze bardzo dobrze komponuje się z historyczną budowlą.

W Szwecji w mieście Jukkasjärvi, możemy spędzić nocleg w lodowym hotelu, śpiąc w temperaturze -5 stopni C. Jednak temperatura nie będzie przeszkadzać, bo nie będziemy mogli oderwać wzroku od pięknych lodowych mebli. Większość z nas nawet sobie nie wyobrażała, jak piękne rzeczy mogą powstać w zwykłej bryle lodu.

Jako ostatni na naszej liście, znajdzie się Hotel Krasicki. Polski hotel, znajdujący się w Lidzbarku uzyskał pierwsze miejsce w kategorii architektura i design w skali Europy i w skali świata! Pięknie odrestaurowany gotycki zamek stał się 4 gwiazdkowym hotelem, który doskonale komponuje się z mazurskim klimatem. W tej inwestycji cieszy poszanowanie historii – starano wydobyć się z ruin zamku to co było w tamtym okresie najważniejsze.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: seier + seier photostream/ Wikimedia Commons, Cmglee / Wikimedia Commons, Marek & Ewa Wojciechowscy, Stephan Herz / Wikimedia Commons, Piotr Ostrowski
Data publikacji: 16.07.2012 14:44

Archirama.pl to szczególny portal poświęcony architekturze w szerokim znaczeniu. Interesują nas nie tylko projekty architektoniczne, ale również aranżacje, wykonania, a także efekt końcowy. W dziale Top 10 Archiramy możesz poznać naszą opinię na temat tego, co naszym zdaniem zasługuje na uznanie i szacunek - bryły, budynki, architektura, ale także tego, co niekoniecznie przypadło nam go gustu i – mówiąc wprost – architektura, która szpeci otaczającą infrastrukturę. To właśnie w tym dziale poznasz 10 najbrzydszych kościołów w naszym kraju. Ocenie podlega: architektura wnętrza, bryła, architektura projekty. Dzięki informacjom w naszym dziale dowiesz się, jak je urządzić, aby były estetyczne oraz funkcjonalne. Jeśli lubisz dokonywać ocen, ten dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Poznaj Top 10 Archiramy już dziś!