Top 10 archiramy
TOP 10 ARCHIRAMY
Kolorowa architektura na świecie

Kolorowe wieżowce. 13 najbardziej odjechanych wieżowców na świecie! Zobaczcie architekturę pełną kolorów!

  • Komentarze

Ranking kolorowych wieżowców na świecie

Ranking kolorowych wieżowców na świecie

Fot: materiały prasowe emporis.com

Użycie koloru w architekturze nie raz balansuje na granicy z kiczem. Jednak nie ulega wątpliwości, że jest on bardzo ważny i często pozwala nadać obiektom ich indywidualny charakter. Dlatego prezentujemy wam ranking 13 kolorowych wieżowców na świecie! Podobają wam się?

Dobranie odpowiedniej kolorystyki w architekturze jest niewątpliwie bardzo ważnym aspektem. Umiejętność dobrania odpowiedniej kolorystki budynku wymaga często wielu analiz, pomysłowości, ale też zależy od indywidualnych upodobań i gustu projektanta. Prezentujemy wam ranking 13 kolorowych wieżowców, przygotowany przez firmę Emporis!

>>Zobacz również 10 najlepszych wieżowców 2012 roku!

W Polsce kolorowa architektura często kojarzona jest z przemalowanymi elewacjami osiedli modernistycznych. A niektóre obiekty, takie jak warszawski Hotel Sobieskiego często uważane są za powody do śmiechu w polskiej architekturze. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować wam 13 przykładów użycia koloru w architekturze wieżowców na świecie. Nie wszystkie są godne naśladowania, jednak niektóre z nich warto zapamiętać. Które przykłady wam się podobają? Czekamy na wasze komentarze!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: © William Sen, © Igor Butyrskii, © Tectonic Photo, © Nate Lindsey, © Atakan Esser, © Marco Sarain, © clearskyimages.com, © Chris Patriarca, © Carlos Tomás Chávez Cámara, © Jaume Castañé, © David Guija, © Michiel van Dijk, © Eqdoktor, © catoledo, © Dibyendu Rout, © Axel Schmies, materiały prasowe emporis.com
Data publikacji: 15.11.2013 14:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.