Top 10 archiramy
TOP 10 ARCHIRAMY
TOP 10 cmentarzy na świecie, cmentarze świata zdjęcia

TOP 10 cmentarzy na świecie. Archirama zaprasza na nietypową wycieczkę! Zobacz architekturę najciekawszych cmentarzy świata!

  • Komentarze

Central Frienhof

Central Frienhof – Cmentarz Centralny w Wiedniu to największy, pod względem liczby pochowanych tu osób, cmentarz w Europie. Pierwszych pochówków dokonano tu już w 1874. Spoczywają tu takie sławy jak: Ludwik van Beethoven, Johann Strauss młodszy, ale także Geli Raubal, siostrzenica i kochanka Adolfa Hitlera, zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w 1931 roku. Między starodawnymi nagrobkami przeplatają się tu nowoczesne.

Fot: Monyesz / Wikimedia Commons

Architektura. TOP 10 najciekawsze cmentarze świata. W Polsce cmentarze to miejsca spokojne, pełne smutku i żałoby. Jednak nie na całym świecie tak jest. Archirama zabiera was na wycieczkę po najciekawszych, a może najdziwniejszych, cmentarzach na świecie!

Cmentarze to temat pomijany we współczesnej architekturze. Może się wydawać, że wręcz architekci nie przykładają dużej uwagi do projektu cmentarzy. Wybraliśmy dla was TOP 10 najciekawszych cmentarzy na świecie. Większość z nich istnieje od wieków, te niezwykle cmentarze świata charakteryzują się nietypową historią, rekordową wielkością, czy znanymi osobistościami, które spoczęły tam na zawsze. Zwiedzając cmentarze warto zwrócić również uwagę na ich architekturę – często zniszczoną przez czas i zapomnianą przez innych.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Luctor / Wikipedia Commons, Paf / Wikipedia, David Shankbone / Wikipedia, Kafziel / Wikipedia, Andreas Praefcke / Wikipedia, Martini / Wikipedia, Luz er01 / Wikipedia, Oliver-Bonjoch / Wikipedia, Monyesz / Wikimedia Commons, Bart Everson / Wikipedia
Data publikacji: 26.08.2013 12:43
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.