Wideo i foto
WIDEO I FOTO
Choinki na świecie!

Choinki na świecie. Zobaczcie sześć pomysłów na nietypowe choinki!

  • Komentarze

Choinka w Galerii Lafayette ozdoiona została kryształkami Swarovskiego

Choinka w Galerii Lafayette ozdoiona została kryształkami Swarovskiego

Fot: Captainm / Wikimedia Commons

Choinki na świecie. Prezentujemy wam sześć nietypowych choinek, które powstały na świecie. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto poszukać inspiracji dla swojego drzewka. Zobaczcie sześć pomysłów, które zostały zrealizowane w zeszłym roku!

Choinka jest nieodłącznym elementem każdych Świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Większość z nas kojarzy ją z tradycyjnym świerkiem, pięknie ubranym i oświetlonym. Jednak niektóre państwa na świecie miały nieco inne pomysły na świąteczne drzewko. Zobacz nietypowe i najpiękniejsze choinki na świecie! Jest to zapowiedź tego, czego możemy spodziewać się tym roku!

Porcelanowa Choinka w Danii!

Ozdoby świąteczne oraz stawianie ogromnej choinki na największym placu belgijskiego miasta Hasselt to już tradycja. W zeszłym roku, w centrum miasteczka stanęła choinka zbudowana z porcelanowych kubków i talerzyków. Choinka miała wysokość 9 metrów a jej średnica wynosiła 6 metrów. Porcelanowa zastawa została zgromadzona przez mieszkańców. Podarowano porcelanę, która w ich domach była bezużyteczna. Do budowy tej nietypowej choinki zużyto 5000 naczyń!

Nietypowa choinka w Brukseli

Podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia, nietypowa choinka znalazła się również w Brukseli. Była to jedna z choinek, która wywołała liczne kontrowersje i dyskusje. Władze miasta po raz pierwszy zdecydowały się na zmontowanie choinki, która przypomina bardziej iluminację świetlną niż bożonarodzeniowe drzewko. W poprzednich latach w tym miejscu zawsze stawiano ogromną, żywą choinkę z Adrenów, ozdobioną tysiącami lampek. W ostatnim roku na Grand Place stanęło choinko-podobna instalacja o wysokości 25 metrów. Ciekawe co Bruksela przygotowała na ten rok?

Piękna choinka w paryskiej galerii Lafayette!

Przepiękna choinka w galerii Lafayette była największą w Europie. Co więcej pośród jej ozdób świątecznych można było dopatrzeć się kryształków Swarovskiego. Żywa choinka miała wysokość 21 metrów i stanęła w centralnym punkcie galerii handlowej Lafayette. Na całość jej wyglądu złożyło się 120 ozdób świątecznych, wśród których wyłaniało się 9 wielkich kul ozdobionych 5000 tysiącami kryształków Swarovskiego.

>> Zobacz również najpiękniejsze dekoracje świąteczne!

Choinka na Rockefeller Center co roku zachwyca

Już 4 grudnia rozbłyśnie tegoroczna choinka na Rockefeller Center. Tegoroczny norweski świerk został ufundowany przez rodzinę z Shelton w Connecticut. Świerk ma przeszło 26 metrów wysokości i mówi się, że ma idealne kształty – typowe dla świątecznego drzewka. Zeszłoroczne drzewko również było zachwycające, a towarzyszące mu iluminacje świetlne tylko dodawały mu uroku. W tym roku choinka zostanie ozdobiona 45 tysiącami światełek, które rozpala się o godzinie 19:00, 4 grudnia.

Największa na świecie pływająca choinka jest w Rio de Janeiro!

Rio de Janeiro w zeszłym roku mogło pochwalić się największą pływającą choinką na świecie. Drzewko ma nieco ponad 85 metrów wysokości i waży 542 tony. Aby choinka mogła stabilnie dryfować, trzeba było wykonać 11 platform. Choinka została ozdobiona przeszło 3 milionami żarówek, które tworzyły niesamowita iluminację świetlną mającą nawiązywać do zmieniających się pól roku. Można było zaobserwować na przykład spadające jesienią liście.

Iluminacje świąteczne na choince w Sydney

Australijska choinka w zeszłym roku została pięknie oświetlona tysiącami światełek. Drzewko jest tradycyjnym przykładem, jak choinka powinna wyglądać. Niema tu żadnych udziwnień i nowoczesności, a choinka i tak zachwyca. Tradycyjnie również drzewko, jak zawsze stanęło na Martin Place w Sydney.

Już niedługo nowe choinki ozdobią centralne punkty wielkch i małych miast. Czekamy na wasze zdjęcia tegorocznych drzewek świątecznych!

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Captainm / Wikimedia Commons
Data publikacji: 25.11.2013 08:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.