Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Filmy o architekturze: dom jednorodzinny, czyli z daleka od katalogu

  • Komentarze

Współczesna architektura - dom jednorodzinny w Polsce

Księga Przestrzeni. Cykl programów o architekturze współczesnej, premiera 2015

Fot: www.ksiegaprzestrzeni.com

Dom jednorodzinny w Polsce: kostka z PRL, współczesna architektura i projekty z katalogu. W drugim odcinku „Księgi przestrzeni” o polskich domach mówią m.in. Robert Konieczny i Antoni Domicz

„Księga przestrzeni” to emitowany w TVP Kultura cykl programów o współczesnej architekturze. Drugi odcinek serii poświęcony został polskiemu budownictwu mieszkaniowemu ostatniego ćwierćwiecza. Od klasycznej „polskiej kostki”, przez  dziedzictwo PRL-u, po najnowsze bryły.
Autorzy programy zastanawiają się nad związkami łączącymi styl życia właścicieli – inwestorów i architekturę. Zajmują się też kwestią kontekstu, wreszcie zadają podstawowe pytanie – czy dobry dom można opisać za pomocą obiektywnych kryteriów, czy odpowiedź zależy od subiektywnych gustów inwestora?
Dla wielu drobnych inwestorów projektowanie „na wymiar” to ekstrawagancja i zbędny wydatek. Czy ta sytuacja się zmieni? Jak dostosować dostępne formy do indywidualnych potrzeb.

Obiekty pokazywane w drugim odcinku „Księgi przestrzeni” to dom własny Roberta Koniecznego w Brennej, Dom Zero Schodów pod Wrocławiem, osiedle Linea Dąbrówka pod Poznaniem oraz Kostka z Katowic.

W programie występują architekci:  Robert Konieczny, Marek Skwara
Z Bogną Świątkowską rozmawia Antoni Domicz

Kolejne odcinki emitowane będą  na antenie TVP Kultura, w soboty o 9.05 i niedziele o 12.50. Więcej o serii „Księga przestrzeni” >>przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.ksiegaprzestrzeni.com
Data publikacji: 15.01.2015 15:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.