Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Filmy o architekturze: modernizm i jego świątynie

  • Komentarze

Le Corbusier ojciec modernizmu

Le Corbusier papież modernizmu w architekturze obchodzi 125 urodziny

W katowickiej Galerii Architektury SARP kolejne spotkanie z Videoteką Ryszarda. To jedno z wydarzeń Śląskich Dni Architektury 2014

Galeria Architektury SARP w Katowicach zaprasza na pokaz filmów o architekturze modernizmu. Już po raz szósty architektoniczne filmy zaprezentuje Ryszard Nakonieczny, krytyk i teoretyk architektury. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się w galerii już 15 października, poświęcone będzie świątyniom, projektowanych przez klasyków moderny. Dwie bryły, których filmowe portrety oglądać będzie można siedzibie katowickiego oddziału SARP, to La Tourette Le Corbusiera (nomen omen – papieża modernizmu) i Le Raincy Augusta Perreta. Surowe materiału, nowe formy, surowość architektury współczesnej były dla wielu wierzących łagodnie mówiąc kontrowersyjne. Dla jednych – niemal obrazoburcze, dla innych przełomowe realizacje, dające nadzieję na nowy język architektury sakralnej.

15 października godz.18.30
Videoteka Ryszarda vol.6
Betonowe  świątynie: Le Raincy Augusta Perreta (1922) i La Tourette Le Corbusiera (1957-60)
Galeria Architektury SARP o/Katowice


Pokaz filmów to jedno z wydarzeń Śląskich Dni Architektury 2014.

  • 1
  • 2
przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Data publikacji: 6.10.2014 16:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.