Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Filmy o architekturze w TVP Kultura: piętra korporacji

  • Komentarze

Łukasz Zegała, medusagroup

Łukasz Zegała w pracowni, jeden z założycieli medusagroup

Fot: www.ksiegaprzestrzeni.com

Trzeci odcinek „Księgi przestrzeni”, cyklu programów o architekturze współczesnej, poświęcony został biurowcom i biurom

Tematem trzeciego odcinka architektonicznego serialu są biurowce. Czy powinny być efektownymi bryłami przyciągającymi wzrok, czy funkcjonalnymi maszynami do pracy?  Czy architektura korporacyjna może być miastotwórcza? Czy biurowiec może stać się ikoną architektury ? To niektóre z pytań, które stawiają autorzy programu.
Zaproszeni architekci przedstawiają schemat typowego biurowca i możliwości odejścia od ustalonych form, sposoby na nadanie biurowej przestrzeni bardziej ludzkiego charakteru.
 
Wśród biurowców prezentowanych w odcinku znalazły się siedziba wydawnictwa Agora w Warszawie, oddział BRE BANKU w Bydgoszczy, oddział Banku BPH w Opolu, park biurowy Business Garden w Warszawie, Nowy Dom Jabłkowskich w Warszawie oraz biurowiec Roedl & Partner w Gliwicach.

W trzecim odcinku „Księgi przestrzeni” - serii filmów o architekturze polskiej ostatniego ćwierćwiecza - występuje Łukasz Zagała, jeden z założycieli medusagroup.
Z prowadzącą program Bogną Świątkowską rozmawia Natalia Paszkowska, architekt, współzałożycielka warszawskiej pracowni architektonicznej WWAA.

Kolejne odcinki emitowane będą  na antenie TVP Kultura, w soboty o 9.05 i niedziele o 12.50. Więcej o serii >>przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.ksiegaprzestrzeni.com
Data publikacji: 21.01.2015 14:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.