Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Gdyński modernizm – tym razem w Poznaniu

  • Komentarze

Modernizm w obiektywie. Wystawa fotografii

Michal Witkowski, 2014. Architektura Gdyni - modernizm 

Fot: materiały prasowe - Gdyński modernizm w obiektywie

Wystawę „Gdyński modernizm w obiektywie” oglądać będzie można od 15 lutego w Klubokawiarni Meskalina w centrum Poznania

„Gdyński modernizm w obiektywie” to konkurs fotograficzny promujący architekturę Białego Miasta. Konkurs organizowany jest dorocznie, towarzyszy Weekendowi Architektury w Gdyni. Modernizm to wizytówka Gdyni, a władze miasta potrafią prezentować unikatowy zespół budynków.
Nad morzem powstała pierwsza w Polsce trasa turystyczno-kulturowa prezentująca modernizm. Projekt wciąż się rozrasta, wyznaczane są nowe trasy i obiekty.  
Konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” odbył się po raz pierwszy w 2011 roku, jak dotąd odbyły się cztery edycje konkursu. Wzięło w nich udział przeszło 200 uczestników.

Poznańska wystawa przedstawia najbardziej interesujące prace konkursowe, nagrodzone i wyróżnione w latach 2011 – 2014. Bryły kamienic i architektura wnętrz są głównymi bohaterami, ale na zdjęciach można zobaczyć także życie współczesnego miasta.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 15 lutego 2015( 19:00) w Klubokawiarni Meskalina przy ul. Stary Rynek 6. Ekspozycja prezentowana będzie do 1 marca 2015.

Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl, www.weekendarchitektury.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe - Gdyński modernizm w obiektywie
Data publikacji: 13.02.2015 14:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.