archirama.pl

Gdyński modernizm – tym razem w Poznaniu

Wystawę „Gdyński modernizm w obiektywie” oglądać będzie można od 15 lutego w Klubokawiarni Meskalina w centrum Poznania

Modernizm w obiektywie. Wystawa fotografii

Michal Witkowski, 2014. Architektura Gdyni - modernizm 

Fot: materiały prasowe - Gdyński modernizm w obiektywie

„Gdyński modernizm w obiektywie” to konkurs fotograficzny promujący architekturę Białego Miasta. Konkurs organizowany jest dorocznie, towarzyszy Weekendowi Architektury w Gdyni. Modernizm to wizytówka Gdyni, a władze miasta potrafią prezentować unikatowy zespół budynków.
Nad morzem powstała pierwsza w Polsce trasa turystyczno-kulturowa prezentująca modernizm. Projekt wciąż się rozrasta, wyznaczane są nowe trasy i obiekty.  
Konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” odbył się po raz pierwszy w 2011 roku, jak dotąd odbyły się cztery edycje konkursu. Wzięło w nich udział przeszło 200 uczestników.

Poznańska wystawa przedstawia najbardziej interesujące prace konkursowe, nagrodzone i wyróżnione w latach 2011 – 2014. Bryły kamienic i architektura wnętrz są głównymi bohaterami, ale na zdjęciach można zobaczyć także życie współczesnego miasta.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 15 lutego 2015( 19:00) w Klubokawiarni Meskalina przy ul. Stary Rynek 6. Ekspozycja prezentowana będzie do 1 marca 2015.

Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl, www.weekendarchitektury.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe - Gdyński modernizm w obiektywie
Data publikacji: 13.02.2015 14:52

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.