Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2016

  • Komentarze

Modernizm w obiektywie. Konkurs fotograficzny - nie tylko dla osób zainteresowanych współczesną architekturą

Modernizm w obiektywie 2016

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe

W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Gdyni zgłaszać można zdjęcia modernistycznych kamienic Białego Miasta, ale też pamiątki z architektonicznych podróży i sceny z życia miasta

Architektura Gdyni przez obiektyw

W 2016 roku Weekendowi Architektury w Gdyni towarzyszy szósta już edycja konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie. Jak wskazuje nazwa, w centrum zainteresowania pozostaje architektura Białego Miasta z okresu międzywojennego. Organizatorzy przygotowali jednak tematy także dla tych fotografów, którzy budynki wolą traktować jako tło. W tegorocznej edycji znalazło się siedem kategorii konkursowych:
Forma Modernizmu  - geometria i gra światła w architekturze modernistycznej  w Gdyni,
Detal Modernizmu  - detal w architekturze modernistyczne Gdyni
Życie Miasta  - niepozowane sceny życia miejskiego pośród architektury  modernistycznej Inspiracje  Modernizmem  - twórcy i ich działania artystyczne
Styk   Modernizmu   i   Postmodernizmu  - architektura   modernistyczna   i  nowoczesna Gdyni w jednym kadrze, MM  
Modernizm  Mobilny  - architektura  modernistyczna  Gdyni  sfotografowana  telefonem komórkowym i przetwarzana dostępnymi w aplikacji filtrami.
Modernizm w podróży - architektura modernistyczna spoza Gdyni, w tym  także modernizm miast w Europie i na świeci

Każdy uczestnik może nadesłać do trzech fotografii w każdej z konkursowych kategorii, a więc łącznie dwadzieścia jeden kadrów. Udział jest bezpłatny, a na autorów najlepszych prac czekają nagrody: 1000 zł, rejs promem dla dwóch osób do Szwecji, albumy fotograficzne i książki o modernizmie, oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. A także udział w wystawie pokonkursowej najlepszych fotografii prezentowana w prestiżowym miejscu Gdyni. .
 
Na zgłoszenia nie zostało wiele czasu – termin upływa już 17 sierpnia 2016.

Więcej informacji: www.facebook.com/events/864132590353242

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe
Data publikacji: 16.08.2016 16:21
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.