Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Gdyński szlak modernizmu: filmy o architekturze

  • Komentarze

Betonowa miłość. Współczesna architektura, tradycja i rodzinna tragedia

Bryły z betonu i szkła

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe

Polskie i europejskie filmy dokumentalne o architekturze i architektach XX i XXI wieku zobaczyć będzie można w ramach przeglądu Archi FILM Gdynia 2015

Pod koniec listopada miejskie spacery szlakiem zabytków modernizmu mogą się wydawać mniej atrakcyjne niż latem. Za to w muzeum i Gdynia InfoBox zobaczyć będzie można filmy o architekturze współczesnej, modernistycznej czy z nurtu dekonstruktywizmu. Duga edycja przeglądu filmowego Gdyńskiego Szlaku Modernizmu rozpoczyna się 26 listopada.

Nowa urbanistyka

W programie II edycji przeglądu filmów o architekturze znalazły się dwa dokumenty prezentujące zmiany zachodzące u naszych sąsiadów. „Berlin Babylon” podsumowuje głębokie zmiany które zaszły w Berlinie w ciągu lat 1995-2001. Upadek muru dzielącego dwie części miast rozpoczął skomplikowany proces integracji. Rozmach przedsięwzięcia nie znajduje odpowiednika w Europie, a wschodnia i zachodnia część w dalszym ciągu różnią się od siebie znacząco. Obraz przedstawia nie tylko architekturę i urbanistykę miasta, ale i kontekst, z wyeksponowaniem społecznych i historycznych podziałów.
Czeski „Plan” wyreżyserowany przez Benjamina Tučka dotyczy wydarzeń z ostatnich lat, miał premierę w ubiegłym roku. Film przedstawia skomplikowany i trudny proces powstawania master planu dla czeskiej Pragi.

  • 1
  • 2
przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe
Data publikacji: 18.11.2015 11:30
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.