Wideo i foto
WIDEO I FOTO

„Gdzie jest sztuka?” – czyli trasa po warszawskich galeriach

  • Komentarze

Film: Marta Żylska

Najprężniejsze galerie sztuki w Warszawie po raz pierwszy połączyły swoje siły pod hasłem „Gdzie jest sztuka?”. Przez jeden wrześniowy weekend można było zwiedzać 17 galerii jednym ciągiem, po wyznaczonej trasie. Gallery Weekend ma wejść na stałe w kalendarz kulturalny Warszawy. Zobacz naszą filmową relację z tego wydarzenia!

W akcji „Gdzie jest sztuka?” chciano pokazać, że współczesna sztuka nie bierze się znikąd, ma fundamenty i korzenie właśnie w prywatnych galeriach. To tam jest prawdziwa sztuka. Galerzyści chcą aby wydarzenie na stałe weszło w kalendarz warszawskich imprez, aby na wzór światowych gallery weekendów stało się świętem sztuki.

23 i 24 września frekwencja w galeriach była większa niż zwykle. Na rowerach, na piechotę z mapką w ręku widzowie odwiedzali wystawy, niektóre specjalnie przygotowane na ten moment. Appendix2, Raster i Fundacja Archeologii Fotografii zmieniły siedziby, Starter na stałe ulokował się na skwerze przy Andersa.

Galerie bardzo często mieszczą się w kamienicach studniach w Śródmieściu, czy starych fabrykach, nie są widoczne dla wszystkich przechodniów. Taka akcja jest więc dla nich świetną reklamą!

Organizatorzy „Gdzie jest sztuka?” są pewni, że w przyszłym roku podobny weekend zorganizują i zaproszą nań także europejską publiczność. Co kwartał wydawać będą dwujęzyczna mapkę ze stołecznymi, prywatnymi galeriami. Chcą aby Warszawa stała się ważnym punktem na artystycznej mapie Europy.

przeczytaj rowniez
Autor: Marta Żylska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.10.2011 13:39
do góry
uaktualnij licznik
PODOBNE
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.