archirama.pl

Jak to działa? Konkurs na animację

Rozpoczął się konkurs na krótką animację pod hasłem „jak to działa” – UPC Digital Art

Konkurs na projekt animacji - sztuki cyfrowe

Konkurs UPC Digital Art

Fot: UPC Polska, materiały prasowe

Do udziału w konkursie UPC Digital Art  zaproszeni są artyści wykorzystującym w pracy technologie cyfrowe – animatorzy, twórcy muzyki, graficy. Autorzy najlepszej pracy otrzymają 20 000 złotych, a ich film zaprezentowany zostanie na kanale Sundance Channel.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu trwającej 30 sekund animacji, pokazującej wybrany przez autorów, dowolny proces. Organizatorzy konkursu proponują zilustrowanie zjawiska fizycznego, społecznego zjawiska, nic nie stoi na przeszkodzie, by tematem była też np. współczesna architektura. Głównym kryterium branym pod uwagę przez organizatorów konkursu jest innowacyjne podejście do ilustracji. Uczestnicy powinni korzystać z  możliwie szerokiej gamy dostępnych technik analogowych i cyfrowych. Aby zwyciężyć w konkursie, należy twórczo zinterpretować hasło „To fajnie działa”.
W pierwszym etapie UPC Digital Art, zgłoszenia zawierające próbkę portfolio należy przesyłać na adres upcdigitalart@fpiec.pl najdalej do 16 sierpnia 2015.  Wybrane zespoły zostaną zaproszone do drugiego etapu. Zajmą się wówczas przygotowaniem animacji. Na zakwalifikowanych uczestników czeka możliwość udziału w warsztatach graficznych, muzycznych i ilustratorskich. Poprowadzą je między innymi Radzimir Dębski, Kamil Dąbkowski, Jakub Koźniewski, Andrzej Pągowski a także Paweł Janicki. Termin składania prac konkursowych upływa 30 września 2015.

Zdjęcia: UPC Polska, materiały prasowe
Data publikacji: 21.07.2015 09:53

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.