Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Konkurs ROCA. Bądź EKO i nakręć film o światowym deficycie wody

  • Komentarze

We ART Water Film Festival

Mamy coś dla twórczych fanów ekologii. Konkurs na filmowe przedstawienie problemu dotyczącego braków wody na świecie. Akcja jest związana z We ART Water Film Festival, organizowana przez Fundację powołaną z ramienia firmy Roca. Włączajcie nagrywanie, ponieważ termin zgłaszania filmów mija 31 marca!

Woda na wagę złota

Fundacja We Are Water ma na celu uświadamianie społeczeństwa jak dużym problemem współczesnej cywilizacji jest deficyt wody. Zasoby tego naturalnego surowca bardzo szybko się wyczerpują a ekosystem jest zagrożony. Jedną z aktywności jest organizowany przez fundację We ART Water Film Festival. Prace konkursowe zgłaszane będą w trzech kategoriach. Twórcy festiwalu zaproponowali hasło przewodnie Woda i infrastruktura sanitarna. Prezentowane filmy będzie głosem w globalnej debacie dotyczącej niedoboru wody oraz jej racjonalnego wykorzystywania.

 

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje produkcje na www.wearewater.org. Przewidziano trzy kategorie filmowe: dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram. Najbardziej popularny obraz zostanie wyróżniony nagrodą publiczności. Laureaci mogą liczyć na nagrody finansowe w wysokości: 2 500 euro (dokument), 1 500 euro (animacja) oraz 1 000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas ceremonii zamknięcia festiwalu w maju 2014 roku.

 

Warto zaznaczyć, że pierwsza edycja WAW Festival zakończyła się wielkim sukcesem, również dla Polski. Do konkursu przystąpiło ok. 500 uczestników z 80 różnych krajów. Wsród nich Polka, Anna Barańska, której animacja “Give me water, please” zdobyła nagrodę główną w swojej kategorii. Film można oglądać na kanale  You Tube ROCA Polska.

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 10.03.2014 15:37
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.