Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Modernizm, dekonstruktywizm i architektura współczesna – filmy o architekturze w Gdyni

  • Komentarze

Filmy o architekturze. Modernizm, postmodernizm, współczesny design, a wszystklo w InfoBox

Archi Film - przegląd kina dokumentalnego Gdyńskiego Szlaku Modernizmu

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni

Gdyński Szlak Modernizmu zaprasza na przegląd filmów o architekturze XX i XXI wieku; wstęp bezpłatny

Dwa listopadowe dni w Gdyni warto poświęcić na odwiedzenie przeglądu filmowego; od piątku 21 listopada do sobotniego wieczora w gdyńskim punkcie InfoBox będzie można zobaczyć filmy o architekturze modernizmu, brutalizmu, nowych prądach w architekturze współczesnej. Projekcje odbywają się w samym centrum miasta, przy ul. Świętojańskiej 30, w sali multimedialnej na I piętrze, a także w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Wstęp na przegląd filmów o architekturze jest bezpłatny.

Bohaterami większości prezentowanych filmów są architekci, projektanci i teoretycy, niekoniecznie – stararchitekci. Jedne koncepcje przeszły próbę czasu i zostały szeroko przyjęte, inne, jak brutalizm, po okresie triumfów i wzlotów okazały się tylko epizodem w historii architektury współczesnej.
W trakcie przeglądu filmów o architekturze zaprezentowane zostaną:  

Londyn - Utopia /2010, Wielka Brytania
Film opowiada o metodach i doświadczeniach grupy modernistycznych architektów, którzy przebudowywali Londyn po II wojnie światowej. Dokument odnosi się do ich śmiałych wizji - próby poprawy jakości życia przez nowe projekty, inspiracji sztuką, nauką, w tym fascynacją możliwościami technologicznymi wykorzystania betonu w architekturze.
Muzeum Miasta Gdyni, 21 XI, godz. 17:30


przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni
Data publikacji: 21.11.2014 11:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.