Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Modernizm w Gdyni. Foto Tour

  • Komentarze

Spacer po Gdyni, modernizm i współczesna architektura

Modernizm oglądany przez obiektyw

Fot: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe

Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza na nowy sezon spotkań z modernizmem, współczesną architekturą i fotografią. Foto Tour to m.in. warsztaty i plenery w zabytkowych budynkach

Od kilku lat jedną z atrakcji Gdyńskiego Szlaku Modernizmu są tematyczne spacery i plenery fotograficzne w cyklu Foto Tour. Pierwsze w 2016 roku spotkanie zaplanowane jest na 7 czerwca. Podczas spaceru będzie można zajrzeć do budynków zwykle niedostępnych, albo takich, w których fotografowie muszą się liczyć z ostrożnością strażników czy mieszkańców. Na szlaku są wnętrza budynków użyteczności publicznej i kamienice z lat międzywojennych, pewnie znajdzie się tez kilka niespodzianek i nietypowych punktów widokowych. Organizatorzy podpowiadają, jak fotografować architekturę, z jakimi problemami najczęściej spotykają się fotograficy i jak je rozwiązywać.  Przewodnikiem po mieście i technicznych problemach będzie Przemysław Kozłowski, fotograf gdyńskiego modernizmu.
Najlepsze zdjęcia powstające podczas spacerów zostaną zaprezentowane na jesiennej wystawie poplenerowej, zaplanowanej na październik 2016.

Foto Tour Gdyńskiego Szlaku Modernizmu to część programu spacerów szlakiem historycznej architektury Gdyni. Oprócz zajęć dla osób zainteresowanych fotografią są też trasy poświęcone twórczości architektów działających na terenie miasta, wpływom warszawskiej architektury, najbardziej awangardowym realizacjom czy historii miasta. Informacje o nowych planach i wydarzeniach publikuje na swojej stronie Agencja Rozwoju Gdyni.

Foto Tour Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
7 czerwca, 17:00 (planowane zakończenie około 20.00)
Zbiórka: wejście do Gdyńskiego Centrum Filmowego, Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
Prowadzenie: Przemysław Kozłowski/ zespół Agencji Rozwoju Gdyni

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Agencja Rozwoju Gdyni - materiały prasowe
Data publikacji: 31.05.2016 11:14
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.