Wideo i foto
WIDEO I FOTO

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w filmie

  • Komentarze

Galeria Na żydowskiej ulicy - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  fot. M. Starowieyska, D. Golik

Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich trzy miesiące po otwarciu – film Nizio Design International

W październiku 2014 wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich została uroczyście otwarta dla zwiedzających. Udostępnienie ekspozycji zwieńczyło trwającą trzy lata pracy Nizio Design International. Tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni nową wystawę obejrzało przeszło 40 tysięcy osób. Szacunki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego sugerują, że nowe muzeum odwiedzać będzie ćwierć miliona zwiedzających w ciągu roku.
Odpowiedzialna za przygotowanie projektu i realizację wystawy stałej pracownia Nizio Design International przez kilka miesięcy dokumentowała kolejne etapy prac. Podsumowaniem całego przedsięwzięcia jest fil mowy dokument.

Wystawa stała Polin to osiem powiązanych galerii, przedstawiających dzieje Żydów na ziemiach polskich od średniowiecza do współczesności. Przestrzeń wystawową wypełnia przygotowana specjalnie na potrzeby ekspozycji scenografia. Wiele eksponatów to prototypy, eksperymentalne obiekty, wcześniej nie wykorzystywane w polskich muzeach. Podobnie jak w innych  projektach Nizio Design International ważną rolę odgrywają multimedia. Wystawa bazuje na pasywnych i aktywnych stanowiskach multimedialnych. Oprócz nich w galerii znalazła się niewielka liczba zabytkowych obiektów, malowidła, meble i elementy dekoracyjne.

Czytaj także: Jak powstawała wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich. Wywiad z Pawłem Gardasiewiczem... >>

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 30.01.2015 14:14
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.