archirama.pl

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w filmie

Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich trzy miesiące po otwarciu – film Nizio Design International

Galeria Na żydowskiej ulicy - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  fot. M. Starowieyska, D. Golik

W październiku 2014 wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich została uroczyście otwarta dla zwiedzających. Udostępnienie ekspozycji zwieńczyło trwającą trzy lata pracy Nizio Design International. Tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni nową wystawę obejrzało przeszło 40 tysięcy osób. Szacunki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego sugerują, że nowe muzeum odwiedzać będzie ćwierć miliona zwiedzających w ciągu roku.
Odpowiedzialna za przygotowanie projektu i realizację wystawy stałej pracownia Nizio Design International przez kilka miesięcy dokumentowała kolejne etapy prac. Podsumowaniem całego przedsięwzięcia jest fil mowy dokument.

Wystawa stała Polin to osiem powiązanych galerii, przedstawiających dzieje Żydów na ziemiach polskich od średniowiecza do współczesności. Przestrzeń wystawową wypełnia przygotowana specjalnie na potrzeby ekspozycji scenografia. Wiele eksponatów to prototypy, eksperymentalne obiekty, wcześniej nie wykorzystywane w polskich muzeach. Podobnie jak w innych  projektach Nizio Design International ważną rolę odgrywają multimedia. Wystawa bazuje na pasywnych i aktywnych stanowiskach multimedialnych. Oprócz nich w galerii znalazła się niewielka liczba zabytkowych obiektów, malowidła, meble i elementy dekoracyjne.

Czytaj także: Jak powstawała wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich. Wywiad z Pawłem Gardasiewiczem... >>

Data publikacji: 30.01.2015 14:14

Dział Wideo i Foto został stworzony z myślą o wszystkich, którzy preferują patrzeć na świat przez „szkiełko i oko”. W tym dziale uda Ci się odszukać niezwykłe fotografie nietuzinkowych budynków, które zwracają uwagę zarówno przechodniów, jak i fachowców. Możesz obejrzeć również filmy na temat godnych uwagi budowli, które są ozdobą i chlubą swego miasta. Wszystko opatrzone fachowym komentarzem specjalistów. W dziale Wideo i Foto uda Ci się odnaleźć również futurystyczne projekty, które poddawane są nie tylko próbie czasu, jak choćby dom odporny na tornado. Nasz dział to także liczne projekty modernizacji obiektów, które wpisały się w klimat danego miejsca. Jeśli interesują Cię archiwalne fotografie prezentujące przeszłość danego miejsca lub budynku, nie mogłeś lepiej trafić. Koniecznie zobacz filmy i fotografie w naszym dziale, bowiem mogą okazać się one wyjątkową inspiracją.